Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Для фінансування енергоефективності у Чернівцях використають кредит від NEFCO

Фото: promin.cv.ua
За таке рішення проголосували депутати Чернівецької міської ради
На сесії Чернівецької міськради депутати підтримали рішення про залучення коштів від кредиту міжнародної корпорації NEFCO для фінансування проекту енергоефективності бюджетних установ міста. За це проголосували 27 депутатів. Проте прийняттю рішення передувала тривала суперечка.

Так, згідно зі слів завідувача сектором міжнародних відносин відділу інвестицій та міжнародних зв’язків міської ради Андрія Ходоровського, Чернівці отримають 5 мільйонів гривень. Якщо договір підпишуть, цього року місто отримає перший транш у сумі 200 тисяч гривень. Решту 4,8 мільйонів гривень до міського бюджету надійдуть наступного року.

При цьому Чернівці повертатимуть позику до 2025 року за 6,25% річних. Як запевняє А. Ходоровський, модернізація бюджетних установ згідно з проектом енергоефективності дозволить економити щорічно 600 тисяч євро. Цей проект реалізують у 36 громадських будівлях 33 закладів (деякі заклади мають по дві будівлі). Ідеться про дитсадки, школи та лікарні, у яких замінять вікна, утеплять горища і модернізують системи вентиляції. 

Проте гарна обкладинка цього проекту викликала низку запитань у народних обранців. Зокрема, посадовці міської ради так і не змогли дати відповідь на запитання депутата Василя Продана, скільки зараз витрачають на енергоносії установи, які у майбутньому модернізовуватимуть.

Крім того, реалізація проекту енергоефективності передбачає співфінансування міськради у сумі 1 мільйон євро, що викликало питання у депутатів, звідки ми візьмемо ці кошти.

- У договорі передбачено, що ми зі свого боку вкладаємо мільйон євро у цей проект. Де ж ми візьмемо ці кошти, якщо їх навіть не заклали у бюджет? Де ж наш мільйон, - запитав депутат Василь Максимюк.

Представники фінансового управління міськради відповіли, що ці кошти виділятимуть з резерву, який розрахований на всі кредитні угоди крім тієї, що стосується тролейбусного управління.

Також деяких депутатів подивувало те, що, зокрема, сусідній Івано-Франківськ уклав з NEFCO кредитну угоду на кращих умовах: 6% річних (проти 6,25% у нас) та частка міської ради у співфінансуванні розміром у 600 тисяч євро (проти мільйона у ЧМР).

Зрештою, після прийняття рішення, міський голова пообіцяв депутатам надати розрахунки щодо нинішніх витрат на енергоносії бюджетних установ, які потрапили до переліку проекту з енергоефективності.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж