Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Кількість буковинських громад, які хочуть об'єднатись, може збільшитись


Фото: 4vlada.com
Депутати внесли поправки до процедури створення територіальних громад

 
Парламент спростив процедуру створення об’єднаних територіальних громад.

Тепер ні обласним радам не потрібно приймати рішення про створення об’єднаних громад, як це раніше регламентувало законодавство, ні Уряду, як про це просили об’єднані громади, які зіткнулися з небажанням облрад приймати такі рішення.
 
Депутати внесли поправки в авторський законопроект народних депутатів України Романа Заставного і Тараса Юрика.
Зокрема, обласні державні адміністрації, проаналізувавши на відповідність чинному законодавству рішення об’єднаних громад, направляють документи до Центральної виборчої комісії для призначення перших місцевих виборів в об’єднаних громадах.

Таким чином, доля територіальних громад залежатиме від злагодженої і оперативної роботи обласних державних адміністрацій та ЦВК.

 
На думку керівника Регіонального офісу реформ у Чернівецькій області Ігоря Баб'юка, такі зміни дійсно сприятимуть  укрупненню громад.
 

 
- Якщо ми думаємо про громади, а не інтереси депутатів, службовців чи будь-кого, то спрощена процедура дійсно дає можливості, - каже політичний експерт.
 
За його словами, завдяки поправкам на території Чернівецької області може з'явитись не 10, а 15 територіальних громад.
 
Єдиним підводним каменем у даному випадку, на думку Ігоря Баб'юка, може стати те, що народні депутати не внесуть зміни до Конституції України.
 
Нагадаємо, законопроект про децентралізацію влади в Україні викликав значний резонанс у суспільстві.
 
Зокрема, у понеділок, 31 серпня, після голосування за зміни до Конституції, які стосуються децентралізації, сталися сутички. У підсумку троє бійців Нацгвардії померли від поранень, ще понад 140 опинилися у лікарнях.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно