Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

Чернівчани голосуватимуть за партії, а ті від проблем виборців часто далекі, - Баб'юк

Фото: promin.cv.ua
Політолог розповів про плюси і мінуси нової виборчої системи 
25 жовтня обиратимемо представників громад у місцеві ради. Це стало темою чергової прогами "Новини о шостій" на радіо 100FM. Таким чином, виборці у Чернівцях отримають 3 бюлетені – їм належить обрати міського голову, депутатів до міської та обласної рад. 

– У двох бюлетенях чернівчани побачать перелік політичних партій, а біля кожної партії – прізвища кандидатів, закріплених за певним територіальним округом, – пояснює директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк. – Це 42 округи, якщо ми говоримо про місто, і 12 округів – до обласної ради.  
Якщо говорити про мешканців області, то для виборців у селі практично нічого не зміниться, каже пан Баб’юк, вони, як і раніше, обиратимуть персону, тобто у бюлетені побачать список прізвищ кандидатів у депутати. Деякі з них представлятимуть політичну партію, деякі будуть самовисуванцями.
У міській раді буде 42 депутати замість 60-ти, у обласній – 64 замість 104
У місті ж обиратимуть партію, а кандидат буде прив’язаний до неї, і скільки набере кандидат, стільки відсотків матиме і партія.
Ігор Баб’юк вважає, така виборча система має як позитивні, так і негативні моменти. Плюсом є те, що у місті політичні організації не впливають на розташування кандидатів у списку, це вирішують виборці. Скільки кандидат набере відсотків голосів на окрузі, відповідно таку він і займе черговість у партійному виборчому списку.
Мінус же у тому, що люди, які хочуть вирішення конкретних комунальних проблем, голосуватимуть за партії, які від цих проблем часто дуже далекі. Краще голосувати за людину, яка би представляла інтереси виборців, а не обслуговувала потреби якоїсь політичної сили.  


 
 
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж