Фото: zp.mns.gov.ua
Підприємство обіцяє скасувати передбачені за це штрафи
ПАТ «Чернівцігаз» оголошує скасування штрафних санкцій
для споживачів газу, що використовують незаконно встановлені газові прилади.
Безсанкційні умови легалізації будуть діяти до кінця 2015 року. Абонентам, що
хочуть узаконити нелегальні газові прилади слід звернутися до Центру
обслуговування клієнтів ПАТ «Чернівцігаз» Результати проведення планово-технічного обслуговування (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання в Чернівецькій області вказують на значну кількість самовільно встановлених газових приладів в оселях буковинців. Самовільне встановлення є небезпечним для життя і здоров’я як самих користувачів даних приладів, так і людей, що їх оточують. Правила безпеки систем газопостачання України забороняють самовільний монтаж газового обладнання, а Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» N 2246 від 9 грудня 1999 р. передбачає відключення від газопостачання споживачів у разі виявлення в них самовільно встановлених газових приладів.
«У випадку виявлення нелегального газового приладу ми вимушені відключити його від газопостачання. Ми розуміємо, що залишитись без газу взимку це погана перспектива, але вибору в нас немає. Після відключення, як правило, споживач розпочинає процедуру вироблення проектної документації для легалізації свого обладнання. Так чи інакше, впродовж цього часу він не може користуватися газом. Крім того, після вироблення всієї необхідної документації користувачу доведеться сплатити за послуги відключення та підключення до газопостачання, а це, в середньому, близько 800 гривень», – зазначає Начальник служби внутрішньобудинкового газового обладнання ПАТ «Чернівцігаз» Анатолій Контарєв.
Ще більших матеріальних втрат, у разі виявлення нелегальних газових приладів, зазнають споживачі, які використовують блакитне паливо без лічильника. Адже їм буде нарахована плата за газ у відповідності до наявної конфігурації газового обладнання та діючих сьогодні цін на блакитне паливо. Тобто, якщо у споживача в проектній документації вказана лише газова плита, а по факту виявлено ще й газовий котел, то сплачувати доведеться у відповідності до норм споживання передбачених для споживачів, що використовують газ для опалення.
Сутність пропозиції ПАТ «Чернівцігаз» полягає в тому, що споживачі, які добровільно звернуться для легалізації незаконно встановлених газових приладів, отримають низку суттєвих переваг. По-перше, споживач отримує експертну оцінку щодо відповідності свого газового приладу правилам безпеки та рекомендації щодо усунення недоліків у разі їх виявлення. По-друге, він гарантує собі наявність газу під час вироблення документації для легалізації приладів (тільки у випадку, якщо не виявлено порушень правил безпеки). По-третє, споживач позбувається необхідності оплачувати послуги відключення та підключення до газопостачання, що сприяє економії коштів. Можливість скористатись зазначеними умовами легалізації діятиме до 1 січня 2016 року.
Споживачам, що прийняли рішення скористатися пропозицією ПАТ «Чернівцігаз» щодо легалізації незаконно встановлених газових приладів, слід звертатися до Центру обслуговування абонентів ПАТ «Чернівцігаз» за адресою м. Чернівці, вул. Винниченка, 9А. Споживачам, що проживають в районах Чернівецької області, слід звернутися в районне Управління з експлуатації газового господарства за місцем проживання. Додаткова інформація за телефоном (0372) 58 72 28.
ДОВІДКА
Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія–ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8,73 тис. км. газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 440 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є майже 227 тисяч сімей Чернівецької області та 4,2 тисячі підприємств, установ і організацій.