Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині Радгоспівку перейменують у Маморницю-Ваму

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

"Вама" у перекладі з румунської - "митниця"

В Україні активно позбуваються символів радянської епохи: змінюють назви вулиць, населених пунктів і торгових центрів, згідно із законом про декомунізацію. У Чернівецькій області під декомунізацію потрапило тільки одне село – Радгоспівка, що на Герцаївщині.
 
За словами керівника сектору з питань внутрішньої політики та доступу до публічної інформації апарату Герцаївської РДА Віри Цирді, обговорення щодо того, як перейменувати село, тривало довго. Спершу у Радгоспівці не вклалися у визначені терміни – остаточне рішення Цуренська сільська рада, до якої входить село Радгоспівка, повинна була прийняти до 21 листопада. Проте тільки нещодавно громада все ж визначилася зі своїм рішенням.
 
- Місцеві жителі хотіли повернути селу його історичну назву - Маморниця.  Але річ у тім, що у Герцаївсьому районі уже є населений пункт із такою назвою. Після тривалих обговорень все ж було вирішено перейменувати Радгоспівку у Маморницю з приставкою "Вама", - каже пані Віра. І додає: "Вама – у перекладі з румунської означає "митниця". У Радгоспівці проживає багато румуномовного населення, тож, аби не було плутанини із сусіднім населеним пунктом, громада села зійшлася на такому рішенні.
 
Невдовзі документи буде передано для погодження у відповідні органи.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно