Довірливих громадян обкрадають, зокрема, прикидаючись туристами
Як повідомляють правоохоронці, найчастіше для полювання на чужі гаманці кишенькові злодії обирають місця великого скупчення людей. Наприклад, під час масових заходів чи у черзі. Захопившись розмовою, можна навіть не відчути, як зловмисник відкриває сумку чи лізе у кишеню, та витягує звідти гаманець або гроші.
Великий ризик залишитися без гаманця і під час відвідування ринку чи супермаркетів, якщо залишити без нагляду свої речі та зацікавлено розглядати товари, не помічаючи нічого іншого.
Також злодій під виглядом звичайного туриста, який заблукав у місті, може попросити про допомогу. І поки ви щиро намагаєтеся зорієнтувати псевдо-блукача, він витягає з вашої кишені чи сумки, до прикладу, мобільний телефон.
Також популярним місцем "роботи" крадіїв є зупинки. Тиснява у громадському транспорті – ідеальні умови для кишенькових злодіїв. Захопившись розмовою з іншим пасажиром чи поринувши у власні думки, можна і не помітити, як злодій витягає гаманець із сумки та спокійно виходить на наступній зупинці.
Інколи крадії працюють парами - один із них викрадає гаманець та передає його своєму товаришу. Тож навіть якщо і помітите крадіжку, у підозрюваного вашого добра може і не виявитися.
Аби не стати жертвами кишенькових крадіїв, працівники поліції радять уважніше стежити за своїми речами, завжди щільно закривати сумки та кишені.
Джерело: Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області