Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Після карантину діти в чернівецьких школах залишаться без сніданків

Фото: bukinfo.com.ua
Батькам, які бажають, аби їхні діти повноцінно харчувались, пропонують домовлятись про сніданки на платній основі Кабінет міністрів України скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів із не малозабезпечених сімей, йдеться в постанові Уряду. Згідно з рішенням Кабміну, тепер право на безкоштовне харчування у школах мають тільки діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
 
У документі наголошують, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи місцевого самоврядування з місцевих бюджетів.

Тим часом, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль знайшов спосіб безкоштовне харчування для школярів зберегти.
«У районних бюджетах є залишки коштів за 2015 рік, яких вистачить на безкоштовне харчування всіх учнів початкових класів… Зміни до законів, які схвалила Верховна Рада, не дають місцевій владі можливість фінансувати харчування молодшокласників, це можна зробити, тільки якщо в містах та районах приймуть відповідні програми. Діти не можуть зрозуміти, чому одних із них годують, а інших ні, тому на Закарпатті всі вони без винятку будуть забезпечені безкоштовним харчуванням», – сказав Геннадій Москаль.

У чернівецьких школах тим часом для дітей з малозабезпечених родин безкоштовне харчування зберегли в «урізаному» форматі: замість гарячого сніданку дітям даватимуть так званий «ланч» - випічку або бутерброд із чаєм чи соком. На цю програму із міського бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Між тим, у ЗМІ неодноразово повідомляли, що торік залишилися невикористаними близько 100 мільйонів гривень бюджетних коштів, які просто повернули державі. Проте спрямувати їх на харчування дітей чернівецькі чиновники чомусь не здогадалися.
Щодо учнів молодших класів, котрі до пільгових категорій не належать, то вони залишилися без гарячих сніданків - їх замінили вже згаданими ланчами.

Як заявив у інтерв’ю одному з місцевих видань начальник управління освіти міської ради Сергій Мартинюк, у шкільних сніданках «великої потреби не було». Однак якщо хтось із батьків бажає, аби їхня дитина повноцінно снідала у школі - вони можуть звернутися до навчального закладу на платній основі. Приблизна вартість сніданку – 10 гривень.

Прикметно, що ще на початку нового навчального року міське управління освіти дотримувалося протилежної думки та навіть активно впроваджувало систему «шведських столів» для учнів початкових класів. Вона дозволяла дітям самостійно обирати кілька варіантів сніданку. Для кількох шкіл навіть закупили спеціальне обладнання, вартістю близько 35 тисяч гривень за комплект.
Обладнання, кажуть чиновники від освіти, не пропаде - тепер його використають для організації платного харчування.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж