Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Відомий лікар проміняв Відень на Чернівці


Завтра виповнюється 150 років Ісидору Боді, який першим очолив міську дитячу лікарню
Завтра, 8 березня, виповнюється 150 років з дня народження першого головного лікаря дитячої лікарні Чернівців Ісидора Бодя, який належить до золотих імен Буковини. Рішенням Чернівецької міської ради його пам’ять увіковічує меморіальна дошка на фасаді лікарні.

- Ісидор Бодя, якого високо оцінювали сучасники не лише як видатного медика, а й політичного та громадського діяча Буковинського краю,  народився 8 березня 1866 року в місті Арад на східній околиці Австро-Угорської імперії, - розповідає дослідник історії свого закладу, головний лікар Чернівецької міської клінічної дитячої лікарні Сергій Сторожук. - Після закінчення медичного факультету Віденського університету йому, як одному з кращих випускників університету, запропонували роботу у знаменитій клініці Відня «Жозифініум». У цій клініці І. Бодя розпочав свою наукову кар'єру та зробив сенсаційні відкриття в дослідженні дії антидифтерійної сироватки. Тут він захистив докторську дисертацію з проблем дифтериту у дітей та продовжив удосконалення у клініках Праги, Дюссельдорфа та Парижа.

Незважаючи на відомість у медичних колах Європи та маючи великі перспективи науковця, І. Бодя вибрав медичну практику. Як одного з провідних спеціалістів-педіатрів Європи його запросили на роботу до Чернівців. У цей час у місті збудували Фішеркіндершпиталь – першу дитячу лікарню Буковини, що на сучасній вул. Буковинській, яку й очолив І. Бодя. Директором лікарні він працював аж до виходу на пенсію у 1929 році. Керуючи закладом, І. Бодя продовжував практику лікаря-хірурга та не полишав наукову діяльність. Відомого лікаря-практика і науковця Ісидора Бодю неодноразово запрошували на роботу в інші престижні клініки Європи, зокрема Відня, але він завжди відмовлявся, бо був тісно пов'язаний з Буковиною, вів велику громадську роботу.

22 липня 1938 року І. Бодя трагічно загинув у авіакатастрофі. Через удар блискавки літак, на якому він летів у Бухарест, впав над Карпатами у півгодині льоту від Чернівців. В авіакатастрофі загинули 14 осіб – члени екіпажу та пасажири, серед яких, крім І. Бодя, були дипломати з Європи, Японії тощо. Поховали першого головного лікаря дитячої лікарні міста на кладовищі у Чернівцях.скачать dle 10.5фильмы бесплатно