Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

У Чернівецькій ОДА презентували проект пам'ятника жертвам Голодоморів

Фото: bukoda.gov.ua
Його планують розмістити на розі вулиць Руської та Шевченка
Цьогоріч виповнюється 70 років з часу Голодомору на Буковині (1946-1947 років). Чернівецька область наразі є чи не єдиним регіоном, що потребує спорудження пам’ятника. Так, у 2005 році в краї було оголошено конкурс на кращий проект, переможцем якого став Іван Салевич. Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління культури ОДА Віра КитайгородськаЧиновниця презентувала новий макет пам’ятника жертвам Голодоморів, що планується розмістити на розі вулиць Руської та Шевченка, та розтлумачила значення його елементів.
 
Так, чорні стовбці на пам’ятнику символізують колоски, недосяжні для людей. Також в проекті пам’ятника розміщено чорні гранітні куби, на яких викарбовано страшні для українців слова – «репресії», «голодомор», «геноцид».
Керівник профільного управління закликала громадськість краю активно висловлювати власну думку та долучатися до обговорення проекту символу Голодоморів 1932-1933 та 1946-47 рр. на Буковині.
 
«Сьогодні на рахунку управління культури обласної державної адміністрації на виготовлення та встановлення пам’ятника акумульовано лише 38 тис. грн. Орієнтовна вартість спорудження відповідного пам’ятника складає 800-900 тис. грн. Для реалізації вищезазначених цілей розраховуватимемо на матеріальну підтримку буковинської громади та меценатів», - сказала Віра Китайгородська.
У Чернівецькій ОДА презентували проект пам'ятника жертвам Голодоморівїїє

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: bukoda.gov.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж