Процедура закупівель МіськШЕПом піску та солі викликає багато запитань
Кожного року столиця Буковини закуповує тисячі тон піску та солі для того, щоб, як пишуть службовці у документах, «забезпечити безперебійний і безпечний рух транспорту в осінньо-зимовий період». І шкода, що про пішоходів немає мови, - пише видання INFOKEY.
Протягом останніх років у Чернівцях провели кілька тендерів на закупівлю солі та піску. Згідно з документацією, об’єм придбаних матеріалів відрізнявся всього у межах кількох десятків тон. Останній осінньо-зимовий період 2015-2016 років був особливо теплим, що і спонукало звернути додаткову увагу на закупівлі комунального підприємства МіськШЕП.
У 2014 році чернівецьке комунальне підприємство МіськШЕП закупило 3000 м3 піску за 592 500 грн. у ТОВ "ГРАНБУД-АС”, яке знаходиться у м. Городенка Івано-Франківської області (№140656, ВДЗ №35 від 04.07.2014). Вартість 1м3 сировини складає – 197.5 грн.
У 2015 році такий самий тендер виграє місцева приватна виробничо-комерційна фірма "ЗІРКА”, яка за дану послугу вже отримала 795000 грн.
Вартість піску зростає з 197,5 грн за 1м3 до 265 грн. при тому, що транспортування піску вже не має бути таким вартісним, адже фірма чернівецька. Та, що цікавіше, МіськШЕП у серпні 2015 року закупив неабиякий, акварцовий природній пісок.
Зателефонувавши на фірму «Зірка» нам повідомили, що кварцового піску у них немає, та навіть не знали, як цей пісок має виглядати, а тонна звичайного, жовтого вартує 79 грн/т. Тому виглядає дивно, що комунальне підприємство закуповує у організації саме кварцовий пісок, але в самій організації про існування такого піску навіть нічого не знають.
Взагалі, кварцовий пісок застосовують у інших сферах житлово-комунального господарства, зокрема виробництво будівельних матеріалів.
Отже, фірма-постачальник не продає кварцовий пісок, а тільки звичайний. Звичайний пісок обійшовся орієнтовно б у 386,31 тис. грн., але вартість кварцового склала 795 тис. грн., тобто різниця складає майже півмільйона.
Довідково: для порівняння, комунальне підприємство по будівництву, ремонту та експлуатації доріг Хмельницького міськвиконкому закупило у 2015 році 5000 тис. т. за 790000 грн., що складає 158 грн за тону. КП "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця” Полтавської міськради у тому ж 2015 році закуповує 3000 т. піску за 308160 грн., що складає 102,7 грн./т. При тому, що закуповувався річковий пісок.
Цікавим є також те, що тендер у 2015 році на закупку піску чернівецьким МіськШЕП було проведено без конкурентів. На електронному ресурсі державних закупівель зазначено, що така процедура була проведена на підставі ч.2 ст. 39 Закону України „Про здійснення державних закупівель”, а саме: двічі торги визнані такими, що не відбулися, з причини, що на участь у торгах було подано менше двох конкурсних пропозицій. Така процедура могла бути здійснена у зв’язку з відсутністю конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку або за нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме – пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Більше про це розслідування дізнайтеся на порталі INFOKEY.
Джерело: INFOKEY