Депутати Чернівецької облради відкликають підписи зі звернення до Держгеонадр
Напередодні Чернівецька обласна рада звернулася до Держслужби геології та надр України з вимогою анулювати дозвіл ТОВ «Інгазко» на користування надрами. Цей інвестор нині хоче розробляти газове родовище у Красноїльську Сторожинецького району. Незважаючи на те, що фірма готова інвестувати мільйони в розвиток району, обласні депутати з незрозумілих причин блокують її роботу. Та, як з’ясувалось, депутатам не до кінця пояснили ситуацію та підсунули на підпис зовсім інший документ.
Частина депутатів обласної ради каже, що їх ввели в оману. На виїзному засіданні профільної комісії щодо цього газового родовища говорили одне, а на підпис підсунули документ з іншим трактуванням ситуації. Тепер хочуть відкликати підписи.
«Ми не правильно зрозуміли тлумачення. Спершу говорили, що потрібно проведення тендерів, а потім все перейшло просто в політику. А я людина з бізнесу, і не хочу, щоб мене обманювали. Коли ми оглядали свердловину на місці йшлося про одне, а на листку вийшло все по-іншому. Підписались поспіхом. Тому я буду відкликувати свій підпис», - каже депутат облради Василь Чернівчан.
За словами депутатів, якщо є інвестор, який готовий не лише досліджувати і видобувати газ, але й інвестувати в соціальну інфраструктуру – то він повинен працювати.
«Нам було потрібно спершу порадитись з фахівцями, з колективом, а вже тоді щось вирішувати. На мою думку, все має бути для людей. Якщо там село негазифіковане¸ а інвестор готовий провести газ до села, то ми маємо думати спершу про людей, що їм буде з того вигода. А вже в другу чергу – про інвестора. Якщо інвестор обіцяє провести газ, покращити інфраструктуру, то ми повинні бути за це», - каже Василь Чернівчан.
Зазначимо, ТОВ «Інгазко» - це єдиний інвестор, який за багато років готовий зайти в район і, більше того, інвестувати в потреби територіальної громади. Відтак експерти подейкують, що там справа у «відкатах». Мовляв, хтось з обласної ради хоче «заробити» на цьому інвестиційному проекті.
До слова, у зверненні обласної ради до Держгеонадр (підписи з-під якого відкликають депутати) йдеться, що спецдозвіл на геологічне вивчення надр дали фірмі без аукціону. Однак, згідно з законом, без аукціону такі ліцензії надаються, коли інвестор має «цілісний майновий комплекс» на цій території. У даному випадку цілісним майновим комплексом вважається свердловина, яка знаходиться в оренді ТОВ «Інгазко».