Фото: Ігоря Константинюка © "Чернівецький промінь"
Сходи потребують капітального ремонту
Сходи, що ведуть з вулиці Шкільної до площі Пресвятої Марії, були зроблені до 600-річчя Чернівців. Але, як і більшість робіт по облаштуванню міста у той час, робились за принципом: дорого, швидко і аби-як. Адже вже через пару років плитка на сходах почала руйнуватись, а на сьогодні, за словами чернівчан, вони стали взагалі аварійно небезпечними. Зокрема, про це йдеться у зверненні від мешканців міста, яке надійшло у газету "Час”.
"Попри численні прохання до міської влади навести з цим лад, можновладці не звертають на проблему жодної уваги, – йдеться у листі до редакції, – плитка постійно відшаровується та вібрує під ногами, створюючи загрозу здоров’ю перехожих, котрі наважуються піднятися чи спуститися ними до площі. Прикро вражає і те, що багато сходинок понівечені різними написами. Розуміємо, що за чистоту в місті відповідальні також і самі його мешканці, однак треба ж, щоб якісь служби спостерігали за тим, щоб різні невігласи не чинили таких неподобств".
У відділі технагляду департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради повідомляють, що сходи-спуск, станом яких переймаються чернівчани, передані на баланс Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Чернівецької міської ради у 2012 році, отже саме ця організація має опікуватися порядком на площі.
За повідомленням директора тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Олександра Брязкала, насправді за документами було передано окремі «виконані роботи» на площі, про яку йдеться, і ніде не вказано, що передано конкретно сходи, облицьовані плиткою. Попри це, працівники тресту прибирають там, доглядають зелені насадження. Частково навіть клеїли відшаровані шматки облицювальної плитки на спуску з вулиці Шкільної до площі, але це не дає бажаного результату. Сходи потребують капітального ремонту, а для цього трест станом на 17 травня 2016 року не має ні спеціалістів, ані коштів.
Наразі у тресті планують найближчим часом разом з представниками керівництва департаменту ЖКГ та містобудівного комплексу виїхати на місце, та вже там дійти висновку, хто й чим має опікуватися та за що відповідати.