Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

У Чернівцях затвердили проект пам’ятника жертвам Голодомору

За задумом меморіал складається з двох майданчиків Архітектурно-містобудівна рада затвердила проект пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій на розі вулиць Руської та Т. Шевченка. Його представив автор – скульптор Іван Салевич.
За задумом меморіал складається з двох майданчиків, на них розташовано 3 чорних гранітних куби. На їхніх гранях передбачено написати роки, у які українців спіткала трагедія голодомору, а також слова «голодомор, геноцид, репресії».  
Оточувати куби мають 14 6-метрових вертикальних чавунних стовпів, на вершинах яких Іван Салевич розмістив стебла пшениці з достиглим колосом.
– Символ дає багатошарову асоціацію – це одночасно і пшеничне поле, і цвинтар, і ті мільйони людей, які загинули, осипалися, як колоски, і недосяжність хліба для селян, – пояснює цей задум скульптор. – Планується, що колоски виготовлять як бронзове литво з позолотою.  
 
Під час обговорення голова обласного товариства політв’язнів та репресованих Галина Бойко запропонувала поставити замість одного зі стовпів хрест.
– Адже ми усі християни, а не мусульмани, щоб кланятися до каменя, – заявила жінка.
Однак архітектори цю пропозицію не підтримали.  
 
– Конкурс на найкращий проект пам’ятника жертвам голодомору і політичних репресій відбувся ще 2005 року. Тоді моя ідея отримала першу премію, проте проект не втілювали у життя через брак коштів, – пояснив Іван Салевич. – І лише цього року управління культури Чернівецької ОДА відновило діалог щодо будівництва пам’ятника, проте замовник попрохав, аби проект був утричі дешевший, ніж раніше планувалося за кошторисом.
Нині орієнтовна вартість пам’ятника – 850 тисяч гривень.  
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж