Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Військових попередніх хвиль мобілізації скликають на навчання

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Демобілізованих бійців "тримають у формі", аби не втратити людей, що мають цінний бойовий досвід

У вересні цього року в зоні відповідальності оперативного командування «Захід» проводитимуть збори з військовослужбовцями-резервістами, що мають бойовий досвід, отриманий під час проведення АТО на території Луганської та Донецької областей.

Згідно Указу Президента України від 18 травня 2015 року, «В особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, - на посади відповідно до їх військових звань».

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні. Також у такий спосіб військове командування намагається не допустити втрати для Збройних Сил підготовлених військовослужбовців, які звільняються з військової служби і брали безпосередню участь у бойових діях.

Резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань). Також щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки.

Раніше Президент України постановив, що потреби у проведенні сьомої хвилі часткової мобілізації немає. Наше військо переходить на контрактну службу, і більшу частину Збройних Сил України нині складають військовослужбовці військової служби за контрактом.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Прес-служба Чернівецької ОДА