Більшість потенційних контрактників збирає врожай або вже служить у лавах ЗСУ
У другій половині 2016 року в області знизилася кількість охочих служити за контрактом. За словами головного військового комісара краю Володимира Шведюка, чіткого плану з набору на контрактну службу не існує.
Проте є цифри, на які комісари орієнтуються. Так, згідно з ними, у ІІ півріччі цього року до армії на договірній основі вступили 35,5% від передбаченої кількості - близько 160 чоловік.
Однією з причин зниження кількості контрактників - сільськогосподарські роботи. За словами В. Мовченюка, чимало потенційних вояків-професіоналів кажуть у військкоматах, що подадуть заяву на службу за контрактом після збору врожаю.
Крім того, більшість охочих служити вже підписали договір та відправилися до війська ще у першій половині цього року. Тоді кількість охоих служити у професійній армії була суттєво вищою. Майже 95% контрактників нині - учасники АТО.
- Ввжаю, що потрібно ґрунтовніше поставитися до питання фінансового зацікавлення потенційних контрактників. У нашій області лише Сторожинецька райдержадміністрація практикує це. Тим, хто іде до армії за контрактом, РДА виплачує одноразово 5000 гривень. Натомість у сусідній Тернопольській області таку допомогу виплачують усім новоявленим контрактникам - у районах області вояки отримують 15 тисяч гривень одноразово, у в обласному центрі, у Тернополі, - 10 тисяч, - резюмував В. Мовченюк.