Містян запрошують на громадське обговорення
Чернівецька міська рада пропонує мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиці Новикова-Прибоя Олексія на вулицю Іона Г. Сбієри. Громадське обговорення відбувається відповідно до Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради від 29.08.2013 року № 950 «Про затвердження Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях та визнання такими, що втратили чинність, рішень виконавчого комітету міської ради з цього питання» та пропозицій міської топонімічної комісії.
Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у термін до 2 січня 2017 року включно. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються. Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу Чернівецької міської ради document@rada.cv.ua або у письмовій формі на адресу: м. Чернівці, 58002 Центральна площа,1.
Біографічна довідка. Iон Г. Сбієра народився 01.11.1836 р. в Нижньому Городнику, що на півдні Буковини, в багатодітній селянській сім’ї. Перші шкільні знання отримав від приватного мандруючого вчителя. У 1848 році він записався до Чернівецької нормальної школи, а через рік він перевівся до Вищої гімназії. Як відмінник отримує від Православного церковного фонду стипендію – 80 флоринів. В гімназії Сбієра вчився у відомого викладача та літератора Арона Пумнула. В 1857 – 1861 вивчав право, філософію та лінгвістику у Віденському університеті. При поверненні на Буковину займає кафедру румунської мови в Вищій гімназії замість свого вчителя Арона Пумнула, якій був важко хворий (1861 – 1871). В цей період був вчителем Міхая Ємінєску, згодом класика румунської літератури. У 1862 був на чолі румунських інтелектуалів, які стали фундаторами «Союзу аматорів читання», що згодом перетворився в «Товариство румунської культури та літератури з Буковини». Він був обраний секретарем Товариства і виконував його функції з маленькими перервами до 1896 р. І. Сбієра – серед фундаторів та активних співробітників журналу «Листок «Товариства румунської культури та літератури з Буковини», а після смерті його головного редактора А. Дімітровича, у 1866-1869роках виконував функції головного редактора. З 1871 до 1875 р. працює хранителем Буковинської Бібліотеки, яка була заснована в 1851 році. Одночасно з відкриттям в 1875 р. Чернівецького університету ім. Франца-Йосифа І. Сбієра стає першим завідувачем кафедри румунської мови та літератури, як відомий на той час румунський фольклорист і літературознавець Буковини. Він очолював кафедру до 1906 р. Його курси з історії стародавньої румунської літератури не втратили свого наукового значення і до тепер. Автор багатьох наукових праць з фольклору та історії, зокрема: «Народні пісні»(Чернівці, 1866), «Румунські народні казки» (1866), «Сім’я Сбієрів»(1889), «Григоре Уреке»(Бухарест, 1884), «Твори Мирона Костіна» (Чернівці, 1886), «Історія румунів від початків до 1504 р.» та ін. Він був одним з засновників Румунської Академії наук. Ще за його життя Чернівецька міська рада прийняла рішення про присвоєння вулиці, на якій він жив, його імені за визначні заслуги в розвитку культури, науки та освіти міста. З 1906 по 1945 рік вулиця Новикова-Прибоя носила ім’я Іона Сбієри. І. Г. Сбієра помер 22 жовтня 1916 року і похований в Чернівцях разом із своєю сім’єю.
Джерело: chernivtsy.eu