Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«У тролейбусах їжджу, але за кредит не голосувала», – депутат

Аліна Олевич пояснила, чому проти позики від ЄБРР на нові тролейбуси 
Під час останньої сесії міської ради депутати не включили до порядку денного питання про схвалення кредиту від Європейського банку реконструкції і розвитку на купівлю нових тролейбусів.

Це викликало бурхливу реакцію міського голови Олексія Каспрука, він навіть заговорив пророзпуск міської ради. Крім того, звинуватив депутатів у тому, що самі не користуються громадським транспортом, «їздять на джипах», а чернівчан хочуть залишити без комфортних нових тролейбусів.

Депутат від «Самопомочі»Аліна Олевич вирішила дати відповідь меру. На своїй сторінці у соцмережі вона детально пояснила, чому не голосувала за кредит, а також розповіла – у тролейбусах їздить, причому часто. На відміну від самого Олексія Каспрука.
«У тролейбусах їжджу, але за кредит не голосувала», – депутат
«Моя відповідь міському голові. Так, я користуюся громадським транспортом постійно, їжджу маршрутками і тролейбусами, і джипу, як і іншого автомобіля, не маю. Але я голосувала ПРОТИ кредиту у 8 мільйонів євро, бо:

– такі важливі для Чернівців рішення, як чергові боргові зобов’язання, не приймаються «з коліна». Інформацію про позику ми отримали ввечері напередодні дня голосування. Це вже стало традицією – «проштовхувати» питання кредитів, коли ніхто не ознайомився з документами, розрахунками, умовами. А потім, коли неугодні меру депутати не підтримують чергові мільйонні «реформи», даючи коментарі, спотворювати справжні причини неголосування та озвучувати вигідну версію;
– за весь період позики ми переплатимо 3,8 млн. євро;
– поки чітко не відомо, з яких грошей ми віддаватимемо борг;
– ціну проїзду доведеться збільшити до 5 гривень
– враховуючи попередньо взяті кредити (на запровадження енергоефективності в бюджетних установах НЕФКО – 5 млн. євро, на модернізацію «Чернівціводоканалу» – 17 млн. євро та «Чернівцітеплокомуненерго» – 10 млн. євро), ніхто не прораховував, яким буде в наступні роки піковий фінансовий тягар на бюджет;
– нинішнього року у нас не буде освоєно сотні мільйонів гривень;
– у грантовій частині, яка є доповненням до кредиту – така собі наживка: зазвичай закладають сотні тисяч євро для консультантів та супроводжувачів проекту;
– незрозуміла ситуація з 300 тролейбусами, які обіцяв міський голова привезти з Румунії.
 
У 2016 ми виділили 24 млн. гривень на закупівлю тролейбусів. За попередніми домовленостями це орієнтовно 12 машин, деякі вже курсують містом. Наступного року робота у цьому напрямку обов'язково продовжиться! Проблема існує, але її потрібно вирішувати не ціною добробуту наших дітей. Фактично, нам пропонували взяти мільйонну позику, щоб «хтось» міг повісити собі «чергову медаль» і заробити сотні тисяч євро, як консультант», – написала депутат.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж