Фото: Руслана Козлова, «Чернівецький промінь»
До цієї події усі жителі селища готуються впродовж року
Щороку у ніч з 13 на 14 січня у селищі Красна (офіційна назва – Красноїльськ) гуляють традиційну Маланку. До цієї події усі жителі селища готуються впродовж року – майструють маски, автентичні костюми.
Історія свята сягає древніх часів. Колись в селищі Красноїльськ жили цигани, які вчили маленьких ведмедів танцювати, ходили з ними по хатах, заробляючи гроші. Коли ведмідь підростав, цигани виводили його на ярмарок, де організовували виступ під звуки барабана. Звідси пішов головний образ Маланки – циган з ведмедем.
За часів румунської влади в Маланці з'явилися персонажі принца та принцеси. На голову одягаються каски, зроблені із найгарнішої біжутерії та дзеркал. Вони співають і танцюють старовинний танець возз'єднання народів.
У всіх Маланок костюм ведмедя відрізняється: на Красна-Путна ведмеді виготовлені з очерету, Красна-Ільски – із скрученої соломи і довгими широкими крилами, верхня Маланка – скручена солома, але без крил. З усіх кутів Красноїльська Маланки збираються на толоці і, танцюючи, виспівують «Урсу», що в перекладі означає «ведмідь». Танець і мелодія залишаються такими ж як і сотні років тому, якими їх виконували цигани.