Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Кінотеатр Миколайчука відкриють тільки у 2018 році

Що заважає міському голові виконати свою передвиборчу обіцянку Днями у коментарі одному з місцевих ЗМІ міський голова Олексій Каспрук пожалівся на те, що реконструкцію кінотеатру ім. І.Миколайчука цього року навряд чи вдасться завершити. І свої двері для відвідувачів він відкриє, у кращому випадку, у 2018 році.
Винними у цій ситуації мер зробив депутатів Чернівецької міської ради. Мовляв, вони неохоче виділяють кошти з міського бюджету на благородну мету відродження кінотеатру.

Насправді ж, саме перетворення занедбаної будівлі кінотеатру на сучасний кіномистецький центр було одним з основних пунктів передвиборчої програми Олексія Каспрука у травні 2014 року. Аби довести усю серйозність своїх намірів, одразу ж після виборів новоспечений міський голова створив робочу групу, яка мала б вивчати це питання. Було анонсовано проведення міжнародного конкурсу на найкращий проект реконструкції. Однопартійці Каспрука, нардепи від «Народного Фронту» Микола Федорук та Максим Бурбак, наввипередки вихвалялися, що уряд Арсенія Яценюка виділив аж 5,5 мільйонів гривень на кінотеатр.
 
У результаті, з майже 6 мільйонів гривень, які мали "перепасти" з барського плеча Яценюка, до Чернівців дійшли лише 3 мільйони, які у Ратуші не встигли освоїти, тож їх довелося повернути до державного бюджету.
 
При цьому, майже таємно від громадськості, провели тендер на реконструкцію вартістю 25 мільйонів гривень, який виграла фірма «Експріелтсервіс». Про так і неоголошений міжнародний конкурс забули, і за основу реконструкції взяли проект десятирічної давнини, який вже на той час виглядав дещо морально застарілим.
 
Тож ці моменти й зацікавили депутатів Чернівецької міської ради, які засумнівалися у доцільності такого використання коштів громади.
 
- Депутатський корпус виступає за те, щоб замість чергового кінотеатру, які у Чернівцях і так напівпорожні, був зведений повноцінний мультикультурний центр. Щоб у комплексі були студії, де можна було б навчатися знімати фільми. Студії для інших майстер-класів. Глядацька зала використовувалася не лише для перегляду фільмів, але й для проведення інших заходів. Такий центр був би цікавий і для чернівчан, і для гостей нашого міста.
Тому ми запропонували Департаменту містобудівного комплексу врахувати наші пропозиції, але вони були проігноровані, – зазначив депутат від фракції «Рідне місто» Володимир Бешлей.
 
Поки у Департаменті думали як «відфуболити» депутатів, фірмою-підрядником, яка встигла освоїти майже 6 мільйонів гривень, зацікавилися правоохоронці. З’ясувалося, що «Експріелтсервіс» не має досвіду у проведенні подібних робіт і став переможцем на підставі наданих фіктивних документів.
 
А за словами Володимира Бешлея, навіть ті роботи, які ця фірма встигла провести, не витримують жодної критики. Тому не дивно, що депутати міської ради не поспішають розкидатися бюджетними коштами, а спершу хочуть заслухати звіт про використання вже тих, які були виділені на реконструкцію кінотеатру Миколайчука.
 
Попри це, Олексій Каспрук на своєму останньому брифінгу не втратив нагоду вкотре закинути міським обранцям, що вони не у повному обсязі фінансують реконструкцію кінотеатру Миколайчука.
 
Хоча, насправді, депутати просто намагаються з'ясувати, що заважає міському голові виконати свою передвиборчу обіцянку, і чи він, насправді, має щире бажання її виконувати?…скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: times.cv.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж