За два місяці після запуску на сайті зареєструвалися майже всі монтажники сонячних електростанцій в Україні – близько 174 фахівців
Підприємець з Чернівців Роман Мрозакевич запустив сервіс Joule.pro – онлайн-пошук монтажників, які встановлюють сонячні панелі в Україні. Сервіс запрацював наприкінці минулого року. Зараз у ньому, за словами Романа, зареєстровані майже всі українські фахівці, які надають подібні послуги.
До цього проекту Роман займався створенням та продажем онлайн-проектів, в останні роки займався сайтом Ecotown.com.ua про енергоефективність, якийсь час працював енергоаудитором. На ідею Joule.pro його надихнули читачі Ecotown.
«Після новин про зелену енергетику мені дзвонили і просили, щоб я особисто порадив фахівця. Після того, як читач зв'язувався з ним, мені дзвонив уже сам фахівець і пропонував комісію в якості подяки», – розповідає підприємець.
Згодом кількість таких запитів з боку читачів зросла, тому Роман вирішив автоматизувати процес: організувати майданчик, де будуть реєструватися монтажники, і де користувачі зможуть шукати собі підходящого фахівця і залишати відгуки про його роботу.
Сервіс розроблявся з липня по листопад минулого року, на власні кошти підприємця. За два місяці після запуску на сайті, за словами засновника, зареєструвалися майже всі монтажники сонячних електростанцій в Україні – близько 174 фахівців. Монтажники платять близько 0,5% від суми замовлення, отриманого через сервіс.
На сайті можна шукати виконавців під різні системи: мережеві або автономні електростанції. В середньому споруда станції займає від кількох днів до 2 місяців, але багато часу забере і робота з документами: оформлення «зеленого» тарифу, зміна цільового використання ділянки і т.д.
«Через сервіс вже знайдено виконавців більш, ніж на 300 кВт (загальна потужність проектів в роботі - ред.). Якщо перші замовлення були з сайту Ecotown, зараз більшість клієнтів приходять по «сарафанне радіо», – розповідає Роман.
Поки що на цьому сайті можна шукати фахівців тільки за сонячним електростанціям, але, за словами Романа, скоро додасться пошук енергоаудиторів, фахівців з монтажу теплових насосів, геліосистем і систем рекуперації тепла. У цьому випадку комісія складе від 1% до 5%. У планах у стартапу – вийти на ринок Польщі.
Джерело: ain.ua