Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

З початку року в області усиновлено семеро дітей

радіо Буковинська хвиля 100.0 FM Чернівці

Наразі збільшилась кількість дітей, які потрапляють до притулку шляхом самозвернення Сьогодні, 25 квітня, відбулась прес-конференція начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Юлії Матвієвої.
У Чернівецькій області проживає:
  • 185 315 дітей віком до 18 років, з них 4 000 дітей з інвалідністю,
  • 30 384 дітей з багатодітних родин,
  • 27 727 з малозабезпечених родин,
  • 37 дітей з числа родин військовослужбовців, які загинули у зоні АТО,
  • 38 дітей з числа родин, батьки яких отримали поранення зоні АТО
  • 1061 дитина-сирота та діти, які позбавлені батьківського піклування
  • 561 дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах внаслідок систематичного невиконання батьками батьківського обов'язку, залишення домівки, навчального закладу або ж якщо дитина зазнавала будь-яких проявів насилля.
За словами начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації, основним завданням служби є вчасне виявлення дитини, яка перебуває у несприятливих життєвих обставинах та вдале влаштування або ж у біологічну сім'ю, або ж у заклади різних форм піклування.
«Щодо вчасного виявлення дітей, які опинилися у скрутних обставинах, то на сьогоднішній день однією з найвдаліших форм роботи є проведення рейдів у місця скупчення дітей та підлітків, і за перший квартал цього року проведено 114 таких рейдів по всій території області та виявлено 49 дітей. Інший напрям роботи по виявленню дітей – це повідомлення. Нами створено «гарячу» телефонну лінію, дзвінок з будь якої мережі – безкоштовний, туди можуть звертатися як дорослі, які стали свідками жорстокого поводження з дітьми, так і діти, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. Окрім того, надходять повідомлення від сільських та селищ рад, а також від громадськості та засобів масової інформації. Але найкраще спрацьовують представники громадських організацій. Вони виявляють, а ми вживаємо юридично правильні заходи», - розповіла Юлія Матвієва.
 
Посадовець зазначила, що наступний крок – це вдале влаштування дитини. Часовий відрізок між вилученням дитини та виявленням факту про неможливість повернути дитину у біологічну родину, складає три місяці. Упродовж цього періоду дитина знаходиться у притулку.
«Наразі збільшилась кількість дітей, які потрапляють до притулку шляхом самозвернення. Це діти з відносно нормальних родин, в яких є всі умови для їх проживання, але контакту батьків та дітей фактично немає. Їх також дуже важко повернути до нормальних родин», - наголосила Юлія Матвієва.
 
Щодо вдалого влаштування дітей, то Чернівецька область має позитивний досвід, із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, які позбавлених батьківського піклування, 94,6 відсотки дітей знаходяться у сімейних формах піклування. За Iквартал 2017 року в області усиновлено вже 7 дітей. 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: bukoda.gov.ua