Знахідка перевертає уяву про рослинний світ Карпат
Поблизу села Розтоки Путильського району 18 червня головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк виявив унікальну знахідку, яка перевертає уяву про рослинний світ Карпат.
Гав'юк став свідком «цвітіння» Псевдоколуса фузіформіса (Pseudocolus fusiformis), або Кальмарника веретеноподібного, занесеного до Червоної книги України з природоохоронним статусом «рідкісний», повідомляє прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
«У неділю, 18 червня, я ходив за грибами у ліс поблизу рідного села Розтоки. Вже повертався додому. І раптом на полі, на громадському пасовищі, де багнистий грунт між місцинами Бучків і Плаїк, побачив у траві яскраво-червону диво-квітку діаметром майже 15 сантиметрів. Вона мала п’ять дражливих пелюсток і виглядала просто казково. Нічого подібного я зроду не бачив, хоча, можна сказати, виріс у горах і тривалий час працюю у лісі»,– розповів Василь Гав’юк.
Досі вважалося, що червонокнижний гриб під назвою Кальмарник веретеноподібний зустрічається поодиноко і вкрай рідко тільки на Львівщині і у Криму. В останній раз, як свідчать наукові джерела, його бачили у жовтні 2005 року. Відтоді інформації про нього немає. Науці також невідомі наслідки впливу гриба на організм людини.
Знімок Кальмарника на полонині біля села Розтоки, а також зафіксована письмово і на диктофон розповідь Василя Гав’юка про обставини знахідки передані спеціалістам кафедри ботаніки і лісового господарства Чернівецького національного університету.