Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Депутати звернуться до прем’єра та міністра освіти через фінансування коледжів і технікумів

Відповідне звернення міська рада має намір ухвалити на сесії  Депутати Чернівецької міської ради мають намір звернутися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки України Лілії Гриневич через фінансування коледжів та технікумів. Депутати, зокрема, пропонують утримувати ці навчальні заклади за кошти державного, а не місцевого бюджету.
 
Текст звернення оприлюднено на офіційному сайті міської ради.
 
«Верховною Радою України прийнятий в першому читанні проект закону про освіту №3491-д від 04.04.2016 р.
 
Бюджетним кодексом України передбачено, що з 1 січня 2018 року з державного бюджету здійснюється фінансування вищих навчальних закладів тільки ІІІ- IV рівнів акредитації (університетах, академіях, інститутах) державної власності.
 
Фінансування вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, до яких належать коледжі і технікуми,  передається на місцеві бюджети.
 
Проектом Закону України «Про освіту» визначено, що освіта, здобута у коледжах і технікумах,  вищою професійною освітою, що відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій.
 
Враховуючи зазначене вище, пропонуємо при прийнятті закону «Про освіту»:
– віднести коледжі і технікуми до професійної вищої освіти і на законодавчому рівні відокремити їх від закладів професійно-технічної освіти;
– виділити технікуми та коледжі в окрему ланку в системі управління освітою;
– фінансування коледжів та технікумів здійснювати з державного бюджету», – ідеться у зверненні. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж