Заїхавши на територію підконтрольну силам АТО, чоловік повідомив про даний факт працівників СБУ та повернувся у Чернівці
Бойовики так званої «ДНР» змушують громадян України, які їздять на окуповану територію, підписувати зобов’язання про конфіденційне співробітництво. Про це співробітникам СБУ розповів уродженець Донецька Іван, який наразі проживає у Чернівцях.
На початку січня, чоловік виїхав на маршрутному таксі з міста Бердянськ Запорізької області у Донецьк, щоби провідати там своїх родичів. Під час проходження паспортного контролю на блокпосту НЗФ «ДНР» у с.Октябрь Новоазовського району Донецької області, КПВВ «Гнутово», його затримали працівники т.зв. МДБ «ДНР» та змусили його написати зобов’язання про конфіденційне співробітництво. Пояснили, що це звична формальність і розписка нікуди не потрапить, однак Іван наполягав, що підписувати її не буде. Тоді працівники МГБ «ДНР, стали погрожувати фізичною розправою йому та його сім’ї. У заляканому стані, Іван заповнив розписку, надану працівником МДБ, обравши собі позивний.
Під час перетину кордону з окупованої території НЗФ «ДНР», заїхавши на територію підконтрольну силам АТО, Іван повідомив про даний факт працівників СБУ, та повернувся у Чернівці.
За словами чоловіка, опісля ніхто з представників так званих «спецслужб ДНР» з ним не зв'язувався.
Речниця Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області Леся Федоренко розповіла, що у грудні минулого року керівництво терористичної організації «ДНР» підписало указ про тимчасову заборону виїзду на територію України працівників «державної сфери», нібито у зв’язку із вербуванням мешканців окупованої території українськими спецслужбами.
«Насправді у такий спосіб бойовики прагнуть приховати власну злочинну діяльність. Натомість СБУ постійно фіксує факти, що так звані «спецслужби ДНР» масово змушують громадян, які їздять на окуповану територію провідати своїх родичів, підписувати зобов’язання про конфіденційне співробітництво.
Такі дії згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України класифікуються як державна зрада. Але відповідно до ч. 2 цієї ж статті громадяни, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинили і добровільно заявили про це органам державної влади, звільняються від кримінальної відповідальності.
Тому звертаємося до всіх громадян: якщо вас змусили підписувати такі зобов’язання, не бійтеся звертатися до органів СБ України», – зазначила Леся Федоренко.