Крім них, це анонімне онлайн-консультування є доступним для всіх охочих
Лікарі-психологи з Чернівців беруть участь у міжнародному проекті короткострокового консультування населення «Let’s talk» (давай поговоримо). Його метою є психологічна допомога постраждалим внаслідок військового конфлікту в Україні, хоча онлайн-консультацію може одержати кожен охочий.
- Завдяки проекту Ipso-care люди мають можливість безкоштовно отримати якісну професійну допомогу висококваліфікованого психолога чи психотерапевта. Причому, будь-де: вдома, у кав’ярні, просто на вулиці. Головне, мати доступ до Інтернету через комп’ютер чи смартфон, - пояснює учасник проекту, керівник медико-психологічного центру БДМУ Олександр Поліщук. - Для запису на консультацію необхідна лише яка-небудь діюча скринька електронної пошти клієнта. Що ж до імені, то його можна взагалі не називати, адже допомога надається на засадах анонімності. Конфіденційність консультування забезпечує спеціально розроблена захищена від втручань інтернет-платформа, на основі прямого (а не через сервер) з’єднання комп’ютерів клієнта і спеціаліста.
Олександр Поліщук пояснює, що зареєструвавшись на міжнародній платформі www.ipso-care.com, людина, яка потребує допомоги, може обрати мову, на якій вона хоче спілкуватися, консультанта та зручний для себе день і час консультації. Це як і формат віддаленого консультування без необхідності безпосередньої зустрічі дуже зручний для населення. Адже, з огляду на нашу ментальність, звертатися зі своїми проблемами до психолога в українському суспільстві ще не є звичною практикою.
Автором методики короткострокового онлайн консультування є керівник громадської організації IPSO із Німеччини Інге Міссмаль, яка ще три роки тому запустила цей проект у Європі, а фінансує його Ротарі-клуб. З усієї України для роботи у ньому було відібрано біля трьох десятків фахових психологів, які проходили навчання у Німеччині. У їх числі – лікарі обласної психіатричної лікарні та БДМУ.