Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Народний мер проти «Народного фронту». Розкол у «Партії чернівчан»

Чи є конфлікт між Каспруком та «Народним фронтом»?
Авторський «наїзд» заступника головного редактора газети «Молодий буковинець» Олександра Мостіпаки на депутата Чернівецької міської ради Андрія Романчишина несподівано розкрив тліючий конфлікт мера Олексія Каспрука і «Народного фронту». У своєму блозі з багатозначним підзаголовком «...Кожен суслік – агроном» від 10 червня журналіст звинуватив лідера міжфракційної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» в необ’єктивній та непрофесійній критиці роботи міського голови: «Депутат... (вміло замаскований у БПП)... розкритикував мера... Олексія Каспрука за кадрову політику і те, що «не вміє домовлятись із депутатським корпусом» і що жоден представник «Народного фронту» не представлений у керівництві департаментів міськради чи інших структурних підрозділів мерії».

Однак при уважному перегляді програми «Точка зору» на телеканалі ТВА, на яку посилається Олександр Мостіпака, стає зрозуміло, що Андрій Романчишин усього цього, м’яко кажучи, не говорив. Левову частину ефіру неформальний лідер «Народного фронту» в міській раді критикує діяльність секретаря Василя Продана і номінально – захищає від критики мера Олексія Каспрука. Весь допис журналіста базується на невірно інтерпретованих та спотворених словах депутата, який в ефірі 4 червня передбачувано виступав як союзник міського голови.
 
Чи йдеться про банальну помилку – і заяви Андрія Романчишина автор просто невірно зрозумів? Це стає ясно після ознайомлення з першоновиною «Молодого буковинця» від 4 червня з промовистим підзаголовком «…Соратник Каспрука несподівано розкритикував мера через його кадрову політику» – якою газета цілком свідомо прочитала слова Андрія Анатолійовича саме так, як прочитала. Це був намір – і, очевидно, більше, ніж просто намір медійно зманіпулювати словами депутата.
Знаючі слухачі, звісно, розчули в кількох тезах Андрія Романчишина приховану критику мера – але тонкі уколи депутата в бік Олексія Каспрука все ж надто тонкі, аби їх відчули поза за колом самого міського голови. Раніше подібні «реверанси» обидві сторони воліли не помічати, демонструючи на публіку єдність політичних рядів. Однак цього разу дещо двозначні слова Андрія Романчишина були цілком однозначно сприйняті як «наїзд» – реакцією на який став допис Олександра Мостіпаки.
Нам давно відомо про дещо напружені стосунки між мером та командою «Народного фронту», на сесіях Чернівецької міської ради помітні критичні випади Андрія Романчишина на адресу Олексія Каспрука – але вони завжди ховались за вуаль критики міської влади в цілому. Андрій Анатолійович, убачаючи себе наступником чинного міського голови, поки що не опускається до прямого протистояння з Олексієм Павловичем – йому це просто невигідно. Тож усю критику він (як і інші депутати-«фронтовики») спрямовує на підлеглих бургомістра (керівників комунальних підприємств і міських управлінь), завбачливо оминаючи прізвище Олексія Каспрука. Але, звісно, маючи його на увазі.

Чи перебільшує у своїх оцінках конфлікт журналіст найбільшої газети Буковини? По формі – так, по суті – ні. Адже позиція Олександра Мостіпаки є віддзеркаленням позиції його дружини Ірини Карімової – скандально відомої радниці мера Олексія Каспрука. Ми допускаємо, що критичний опус інспірувала саме вона – а значить, тонкі напівнатяки депутата Андрія Романчишина в оточенні Олексія Павловича сприймають дедалі ворожіше. Незадовго перед голосуванням за дострокове припинення повноважень чернівецького міського голови – з долею істерії.

Ми могли би зловтішно дописати, що в Олексія Каспрука здають нерви і мер Чернівців традиційно шукає і знаходить ворогів навколо – але, гадаємо, ситуація серйозніша. В дійсності, перебільшуючи неявний публічний «наїзд» Андрія Романчишина – Олександр Віталійович таким чином промовляє про ту явну частину конфлікту, яка залишилась за лаштунками. Щось настільки непублічне, про що на шпальтах видання говорити не можна або не вистачає іншого інформаційного приводу – окрім туманних висловлювань Андрія Романчишина в телевізійному ефірі ТВА. Устами провладного журналіста, співзасновника «Партії чернівчан» своє ставлення озвучує сам Олексій Павлович – і конфлікт між ним і «Народним фронтом» не вичерпано, про що свідчить повторне послання через 7 днів після оригінальної новини.

Знаходять підтвердження наші прогнози і попередній аналіз взаємин у середовищі «Народного фронту», частиною якого неофіційно залишається мер Олексій Каспрук. Іронічні репліки Андрія Анатолійовича журналіст «Молодого буковинця» прочитує як заклик «ділитись» – і, судячи з усього, не лише з Романчишиним, але й з іншими депутатами-«фронтовиками». Адже «дублер» Олексія Павловича розчарований не стільки кадровою політикою міського голови (позаяк вона ніколи не була самостійною), скільки його нездатністю захищати реальні бізнес-інтереси «Народного фронту».

Різка зміна у взаєминах мера та його партійної сили помітна в несподіваному повороті гостьової політики провладного телеканалу ТВА стосовно головного опонента Олексія Каспрука, секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана – котре останній не без іронії назвав «потеплінням стосунків». Так само як і в низці недружніх жестів Максима Юрійовича: затриманні заступника міського голови Володимира Середюка в день мерського звіту Олексія Павловича 4 травня – та активному просуванні його «дублера» Андрія Романчишина в перші ряди «Народного фронту». В Ратуші, нарешті, сприйняли це як виклик.

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж