День Державного Прапору України запровадили у 2004 році
23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з'явилося завдяки підписанню Леонідом Кучмою у 2004 році відповідного президентського указу. Видання Gazeta.ua підібрало топ цікавих фактів про національний стяг:
1. За Конституцією України український прапор — синьо-жовтий, а не жовто-блакитний. У 1918-му році Центральна рада на чолі з першим президентом України Михайлом Грушевським затвердила жовто-синій прапор.
2. Золото-блакитну символіку принесли колись трипільці за часів масового переселення народів з Північного Причорномор'я за три тисячоліття до н. е., зокрема і в Індію, де вона збереглася до наших днів в первинному вигляді. Ця країна буквально уся прикрашена таким поєднання кольорів.
3. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб у самостійній Україні передусім змінили розміщення кольорів на головному державному символі — синьо-жовтому прапорі. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминуча деградація і занепад.
4. Українська революція 1917-го року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.
5. Жовтий (золотий) і синій кольори використовували на гербі Руського королівства XIV століття. Їх малювали і на гербах руських земель, князів і шляхти.
6. У XVIII столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто виробляли з синього полотнища із лицарем у золотих чи черлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою.
7. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.