Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Будівництво каплиці на Турецькій площі є недоцільним, – відділ охорони культурної спадщини

Ансамбль площі Пресвятої Марії – пам’ятка історії місцевого значення
У відділі охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради наголосили, що містобудівний ансамбль площі Пресвятої Марії (колишня назва: площа Турецької криниці) – пам’ятка історії місцевого значення.
 
Турецька криниця – одна з найдавніших споруд Чернівців. Відповідно до містобудівної документації, територія пам’ятки знаходиться в межах комплексної охоронної зони центрального історичного ареалу Чернівців, а також у межах буферної зони об’єкта, занесеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 
Беручи до уваги вже сформований вигляд площі Пресвятої Марії як цілісного історичного комплексу містобудівного значення, фахівці відділу вважають недоцільним будівництво культових споруд на даній території.
 
Нагадаємо, на сайті Чернівецької міської ради з'явилася електронна петиція про скасування рішення щодо будівництва каплиці посеред площі Пресвятої Марії.
 
7 листопада депутати міської ради проголосували за надання земельної ділянки Чернівецькій єпархії ПЦУ на будівництво каплиці на площі Пресвятої Марії. У відповідь телеведучий Святослав Вишинський запропонував петицію про перенесення каплиці до Ратуші.
 
 
У 2006–2008 роках Чернівецькою міською радою було проведено реконструкцію площі Турецької криниці на розі вулиць Турецької – Петра Сагайдачного, внаслідок чого площа отримала сучасний вигляд з фонтаном та оглядовими майданчиками.
 
Унікальність площі полягає в історично сформованій природній композиції, оскільки вона забудована з трьох сторін і з неї відкривається неповторна панорама Садгори. На одному з пагорбів встановлено пам’ятний хрест на відзначення колишнього існування тут храмів Успіння Пресвятої Богородиці.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж