Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Заступник міністра освіти і науки розповів про нову систему фінансування чернівецьких університетів

В Україні з 1 січня почалася реформа вищої освіти, однією з новацій є формула фінансування    З 1 січня 2020 року почалася реформа освіти, одна з перший інновацій – це нова формула фінансування вищих учбових закладів. Про це у програмі «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповів заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

За даною формулою сильніші університети, які мають кращі результати своєї діяльності, будуть отримувати відповідно більше фінансування. Стара ж система базувалася на штатних розписах, тобто на кількості студентів, які навчаються у виші.

Раніше студентів було майже 2,7 мільйона, а сьогодні ж удвічі менше – 1,3 мільйона. Коли студентів було багато, то університети могли відсіювати їх, а зараз коли стало удвічі менше, а система фінансування не змінилася, то виші зацікавлені у тому, щоб зарахувати якомога більше осіб, навіть тих хто не має необхідної підготовки для здобуття вищої освіти, і від цього страждає якість освіти – про це наголосив Єгор Стадний.


Також одним із показників, за які університет отримуватиме фінансування – це зайнятість випускників, їх офіційне працевлаштування.
Нагадаємо, що держава збільшила фінансування ЧНУ імені Юрія Федьковича на 22,7 мільйони гривень.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж