Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Фірми Клічука щорічно не доплачують у бюджет Чернівців десятки мільйонів гривень

А наступного року податки кандидата в мери поповнять не бюджет Чернівців, а Львівської області

У програмі "Наскрізь” на телеканалі ТВА були оприлюднені факти щодо мінімізації податків у закладах Романа Клічука та видачі нефіскальних чеків у магазинах, які належать цьому кандидатові на посаду Чернівецького міського голови.

На інформацію вже відреагували у податковій.

За словами начальника управління податкового аудиту ГУДПС у Чернівецькій області Володимира Мудрицького, видача нефіскальних чеків на підакцизні товари, зокрема горілку – це нехтування нормами законодавства, адже у такому випадку магазини, які пов’язують з кандидатом, використовують не призначену для підакцизних товарів електронно-комп’ютерну систему обліку.

Вже встановлений факт продажу алкогольної продукції без видачі фіскального чеку. Надання не фіскального чеку – це є порушення чинного законодавства, за яке передбачена відповідальність, - зазначив Мудрицький.

Серед інших порушень, озвучених журналістами, ухиляння від податкових перевірок підприємствами Романа Клічука.

За підрахунками спеціалістів щороку кожен зі 104-х ФОПів, пов’язаних із магазинами та ресторанами Романа Клічука, може "прогнати” через бухгалтерію не більше 7 мільйонів гривень. Відповідно, сплачують вони за рік податків на суму не більше ніж 1 млн.200 тисяч гривень.

А ось якби потужний бізнесмен, який позиціонує себе як найбільший платник податків в області, працював не через ФОПів, то сплатив би близько 93 мільйонів гривень!

Фірми Клічука щорічно не доплачують у бюджет Чернівців десятки мільйонів гривень 

 

За ці кошти можна було б закупити необхідне обладнання в лікарні та рятувати життя, будувати дитячі садочки, спортивні майданчики, ремонтувати дороги, тротуари. А враховуючи, що через ковід та карантин бюджет Чернівців недоотримає до кінця року близько 200 мільйонів гривень, схеми з несплати податків фірмами «нового обличчя» Романа Клічука виглядають злочинними щодо міста та його мешканців.

У податковій зазначають, що неодноразово перевіряли підприємства Клічука.

Були застосовані фінансові санкції, які потім були сплачені. Якщо є порушення – значить, ми будемо їх виявляти, проводити перевірки, документувати актами, приймати рішення і забезпечувати стягнення, - говорить Віталій Шпак, начальник Головного управління ДПС в Чернівецькій області.

Вважає неприйнятною таку схему ведення бізнесу кандидатом в мери і відомий антикорупціонер, у минулому голова правління Transparancy International народний депутат України Ярослав Юрчишин. 

Торгівля алкоголем має приносити відкриту сплату податків, для того щоб місцеві бюджети могли вкладати в медицину, в оздоровлення, в побудову майданчиків, в пропагування здорового способу життя, - зазначив Юрчишин.

Ще одна схема з ухилення від сплати податків – це періодична зміна ТОВ "Рома” адреси обліку платника податків.

Згідно з наказом державної податкової служби про затвердження Реєстру великих платників податків на 2021 рік ТОВ "Рома” наступного року буде наповнювати місцевий бюджет Львівщини.

Робиться це для того, аби податківці не могли прийти із плановою перевіркою - якщо змінювати адресу обліку платника податків щороку, то і перевірки можна не чекати.

То ж мало того, що компанії кандидата в мери мінімізують податки для міста, щороку не доплачуючи близько 90 мільйонів гривень, вони ще й збираються перевести ці платежі в інший регіон.

Отже, чи стане мером бізнесмен, який роками не доплачує у бюджет міста десятки мільйоні? Чи довірять чернівчани йому свої голоси? Дізнаємося вже скоро.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж