Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вакцинація буде безкоштовна та добровільна: кого будуть щепити уже в лютому на Буковині

Підготовка до вакцинації вже на фінальному етапі, а тест на коронавірус можна буде зробити всього за декілька хвилин
Сьогодні, 28 січня, в стінах Чернівецької ОДА відбувся брифінг про ситуацію із Covid-19 на Буковині. Заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук розповіла про те, що на Буковині готуються до І етапу вакцинації. За її словами, в Україну потенційно можуть бути завезені 2 типи вакцин. Це PfizerBiontec і друга вакцина - Sinovаc. А щепитись буковинці зможуть уже в лютому цього року.

Я вам озвучу, які категорії осіб входять в І етап щеплення. Це, насамперед, працівники мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. Це всі працівники закладів охорони здоров'я. Проте, на першому етапі будуть щеплюватися ті, хто надає допомогу ковідним пацієнтам, інші пройдуть вакцинацію в ІІ етапі. Працівники вірусологічних лабораторій та екстреної медичної допомоги. А також, працівники і підопічні інтернатів системи соціального захисту населення, - наголосила Марія Поліщук.

За даними електронних баз, в період І етапу буде вакциновано 4 949 осіб. Щеплення будуть безкоштовні, та ще й добровільні. А тих, хто хворів на коронавірус впродовж останніх 6-ти місяців, вакцинувати не будуть. Кажуть, їм поки не потрібно, у них природній імунітет.

Водночас, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я розповіла, що у Чернівецькій області вже є близько 50-ти тисяч швидких тестів на антиген. Але це не крайня кількість, область отримає їх ще більше. За допомогою таких тестів, всього за 30 хвилин можна визначити подальшу долю пацієнта.

Громадяни, в яких є ознаки застуди, температура, можуть пройти так звані швидкі тести на антигени коронавірусу, робиться цей швидкий тест так само як ПЛР-тест, і він є, умовно кажучи, попереднім. Цього тесту достатньо, щоб зробити попередні висновки для корекції лікування або ж для того, щоб прийняти рішення про госпіталізацію пацієнта. Це досить зручно, адже тести роздані у всі віддалені точки: амбулаторії, поліклініки, тощо, - повідомила Марія Поліщук.
 
Чиновники наголошують, даний спосіб зможе покращити роботу віддалених пунктів збору аналізів та швидше допомогти пацієнтам, які цього потребують.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж