З обмеженнями у житті сьогодні стикаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молодь, родини з дітьми, літні люди
Буковинці можуть долучитися до розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Над її розвитком працюють експертні групи, що складаються із представників громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковців з різних куточків країни.
Підготовка документу реалізується у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
Згідно всеукраїнського опитування, яке провели у 2020 році Київський міжнародний інститут соціології та ГО «Безбар’єрність», 77% українців вважають актуальним вирішення питання доступності. Понад 60% опитаних траплялися бар’єри у житті.
Як показало соціологічне опитування, з обмеженнями у житті сьогодні стикаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молодь, родини з дітьми, літні люди, про це повідомляє Чернівецька ОДА.
Наприклад, майже половина опитаних вважають, що люди віком старше 55 років найчастіше стикаються з бар’єром при працевлаштуванні. Майже 40% респондентів вважають бар'єром бюрократію при оформленні різних довідок та інше.
Саме тому фокусуватися майбутня стратегія буде одразу на шести вимірах безбар’єрності – не тільки у фізичному просторі, а й в соціальній, освітній, економічній, громадянській та цифровій площинах.
Досвід розвинених країн доводить, що подібні стратегії дієво впливають на розв'язання проблеми бар'єрів. Наприклад, показовою є практика Естонії, де існує окрема Стратегія навчання впродовж життя-2020. Йдеться про створення можливостей для навчання на всіх рівнях, а також підтримання індивідуального розвитку кожного учня та вдосконалення навичок творчості й підприємництва.