Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Будні в карантин: як студенту заробляти під час «канікул»?


В епоху інформаційних технологій зовсім необов’язково працювати на певного роботодавця на постійній основі. Завжди є варіант надавати свої послуги одноразово Дистанційний формат навчання неабияк впливає на зайнятість студентів. Бажання працевлаштуватись виникло в багатьох, як тільки з’явилось більше часу.
 
Проаналізувавши різноманітні платформи для пошуку роботизрозуміло одне: за пошуковими запитами, пов’язаними зі студентами, можна знайшти одну вільну посаду: шукають офіціанта. Пропонують стабільну зарплату за певним графіком. На цьому пропозиції студентам закінчуються.
 
В епоху інформаційних технологій зовсім необов’язково працювати на певного роботодавця на постійній основі. Завжди є варіант надавати свої послуги одноразово. Тому працювати на фрілансі досить зручно.
Читачі можуть подумати, що для цього потрібно бути щонайменше досвідченим програмістом (або хоча б дизайнером), але насправді фрілансерами можуть стати набагато більше людей, причому працювати вони можуть як в інтернеті з дому, так і в офлайн режимі. Ось деякі приклади професій для тих, хто бажає стати онлайн-фрілансером (окрім програмістів і дизайнерів):
 
• Перекладач. Людям завжди потрібно перекладати документи, звернення, листи. Якщо з-поміж іноземних мов ви володієте не лише англійською та російською — це буде перевагою, адже перекладачі, наприклад, з арабської та китайської можуть отримувати більшу винагороду за 1000 знаків (500-1000 грн), ніж з англійської чи навіть німецької (100-500 грн). Такі широкі діапазони обумовлені різноманітністю текстів: від публіцистичних до спеціалізованих технічних;
• Репетитор. Маєте хороші знання з якихось предметів зі шкільної програми? Вам з радістю заплатять за допомогу в підготовці до екзаменів або домашніх завдань. 100 грн — нормальна вартість викладання англійської мови чи математики протягом години, а у випадку зі ЗНО нерідко буває, що займатися варто 90-120 хвилин;
• Адміністратор сайтів. Короткострокова робота на інтернет-магазини й подібні проєкти: наповнення каталогів, списків, категорій тощо. Пропонують різні суми: від тисячі гривень до п’яти залежно від обсягу роботи;
• Копірайтер. Попит на прості рекламні тексти більший, ніж ви уявляєте. Він величезний. Такі матеріали зазвичай не мусять бути гарними в художньому аспекті, але мають рекламувати товар чи послугу. На старті можна без проблем отримувати 25-50 грн за 1000 символів. Із збільшенням портфоліо у вас з’являтиметься більше можливостей на фріланс-біржах, а отже, заробіток теж збільшуватиметься.
 
Крім того, у студентів є можливість підпрацьовувати офлайн.
На сайті платформи work.ua для студентів у Виноградівському районі пропонують такі посади:
 
• Продавець-консультант. Здебільшого щоденно з повним робочим днем. Зарплата близько 10 тисяч.
• Молодший примальник товарів, вантажник. Зарплата — 9 тисяч гривень. Робота для чоловіків, офіційне працевлаштування. Є різні пропозиції: працювати як пару разів на тиждень, так і щоденно.
 
• Швачка. Розмір оплати встановлюється залежно від продуктивності роботи. 
 
Окрім зазначених вище вакантних місць, можна вибрати роботу кур‘єра. Аналогічно: варіантів розкладу роботи багато. Зарплата варіюється залежно від обсягу роботи.
 
Кур’єри – герої нашого часу. Ця професія стала особливо актуальною в період пандемії. Заклади почали працювати тільки з доставкою, тому робота кур’єра стала ще більш затребуванішою. 

Промоніторивши  інші платформи, де є розділ «Робота»можна знайти пропозиції, на які варто звернути увагу молодим людям, які хочуть працевлаштуватися. 
Наприклад, оголошення про вакансії у приміщеннях великих компаній. («АТБ» та інші). Зауважимо, часто роботодавці вимагають, щоб працівники були повнолітніми. Цей нюанс слід уточнювати в кожного з них індивідуально.
 
Можна обрати такі професії:
• Репетитор. Так, допомагати дітям (і не тільки) з навчанням можна як онлайн, так і офлайн. Прибуток виходить приблизно такий же, як і з репетиторством через інтернет.
• Прибиральник. Багатьом підприємствам потрібні працівники, які відповідатимуть за чистоту в приміщеннях. Насправді, можна заробити близько 500 гривень за прибирання трикімнатної квартири або невеликого офісу.
 
Порада:  попри всі «умови», в яких ми зараз живемо, потрібно залишатись оптимістами.
 
Навіть в умовах коронавірусної кризи студенти мають можливість знайти джерело заробітку. Якщо не виходить влаштуватися з першого разу — не варто засмучуватися. Шукаючи роботу, слід набратися наполегливості та терпіння. 
Хто шукає, той завжди знайде!

Христина Гончарюк,студенка 4 курсу
скачать dle 10.5фильмы бесплатно