Обійшовся він у майже 60 тисяч гривень. У цю суму також входять і 200 перепусток для працівників Доступна недоступність. У Чернівцях керівництво міської ради скинулося грошима і купило у Ратушу турнікет. Тепер на вході до приміщення стоятиме пропускна система, тож містянам потрапити до кабінетів можновладців можна були лише за попереднім записом. У міськраді виправдовуються: усе задля безпеки. Про це йдеться на телеканалі "Чернівецький промінь".
Ще як кандидат на посаду мера Роман Клічук ходив Чернівцям виключно у оточенні охоронців. Тепер потрапити у кабінет міського голови та решти посадовців стало ще складніше - на вході до приміщення встановили встановлювати турнікет. На металеву рамку скинулося грошима керівництво міськради: секретар виконкому та заступники Романа Клічука. Обійшлася вона у майже 60 тисяч гривень. У цю суму також входять і 200 перепусток для працівників.
Прийшлося власними коштами закривати це питання. Це ви самі заплатили? І я так само. Всі небайдужі працівники міської ради. Ми по трошки скинулися, і все нормально. Бо якби одному, це було трошки тяжко, - розповів секретар виконкому Сергій Доброжанський.
Сергій Добржанський виправдовується: усе задля безпеки. Встановити турнікет їм рекомендувала СБУ та Нацполіція. І показує документи.
Через загострення громадсько-політичної ситуації в місті, збільшилась кількість політичних зібрань, що не тільки може дестабілізувати нормальне функціонування влади нашого міста, а ще й сприяти поширенню вірусу, - йдеться у документі.
Проте заступник голови обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Баб'юк вважає, що це не є підставою щоб відгороджувати себе від громадян.
Екс-мер Олексій Капрук розповідає: такі приписи були і раніше. Однак турнікетом міську раду від людей не загороджували.
Ну, такі приписи були. Причому у часи такої більш напруженої ситуації, яка стосувалася антитерористичної безпеки. Я вважаю, що я був відкритий до людей. Да, люди різні приходять. Іноді обурені, знервовані, - розповідає Олексій Каспрук.
Обурений пропускною системою у Ратуші і Віталій Михайлішин. Каже: коли був очільником Чернівці навпаки намагався робити владу доступнішою для містян.
Ми зробили онлайн трансляції сесії міськради, трансляції виконкому. Ми зробили поіменне голосування. У приміщенні міської ради знаходиться охоронець і представник поліції. Навіщо ще турнікет? Не можна обмежувати доступ людей до міської влади, до міського приміщення, - каже Віталій Михайлішин.
Чернівчани такими діями нової влади міста здивовані. Кажуть: перед виборами їм обіцяли про прозорість та доступність. У результаті – відгородилися турнікетом.
Обичні повинні заходити. Чому вони від нас ховаються? До них не доступиш, - каже чернівчанка Валентина.
Повинен бути вільний доступ. Єдине, що може зараз карантин от це. Бо у нас трошки люди не дисціпліновані. Але сподіваюся що з часом заберуть все ж таки, - вважає Ірина.
А не заберуть, - каже Сергій Добржанський. Для чернівчан залишили доступ до приймальні і вбиральні. А до інших кабінетів – за попереднім записом.
Встановлення турнікету є ознакою непублічності мера та його команди, - каже експерт із місцевого самоврядування Ігор Баб’юк.
Коли ставляться будь які обмежувальні пристрої воно перешкоджає комунікації і публічності такої влади. Ці дії вони звичайно мають певну тривогу. Оскільки це дійсно буде не на користь, - каже експерт.
А поки у Ратуші будуть вирішувати кого впускати всередину, а кого ні, чернівчани радять керівництву Чернівців скидатися грошима на більш потрібні речі – до прикладу пандуси чи освітлення.