Пояснень від міських господарників немає. Відомо, що в проекті реконструкції скверу місця для пам'ятника не передбачено
Чернівчани обурені демонтажем пам'ятника Воробкевичу біля Резиденції і тим, що його знесли без попереджень і пояснень. Зокрема, чернівецький журналіст та історик Юрій Чорней на своїй сторінці у Facebook написав, що про такі речі потрібно попереджати заздалегідь і нагадав, що пам'ятник стояв в історичному центрі міста, поруч з пам'яткою ЮНЕСКО.
Так, а демонтованого у сквері біля резиденції Воробкевича повернуть на місце? Хтось знає? Взагалі про такі речі мали би якось попереджати заздалегідь. Скільки пам'ятаю, відколи десь на задвірках міста встановили його копію, погруддя, що у скверику резиденції, намагалися демонтувати. І причини завжди називали найпереконливіші. Від руйнування до низької естетичної цінності. І завжди були ті, хто категорично заперечував проти такого демонтажу. Покращити естетику, зберегти від руйнування можна кращою якістю копії, а ось виносити пам'ятники українським будителям Буковини далеко за межі історичного центру, подалі від пам'ятки ЮНЕСКО точно недоцільно. Надто мало їх було і є в цьому забутому людьми і Богом закутку України, - пише журналіст.
Також стало відомо, що у проекті реконструкції скверу біля центрального корпусу Чернівецького національного університету не передбачено повернення пам’ятника Сидору Воробкевичу назад у сквер.
Про це йдеться у відповіді Чернівецької міської ради на інформаційний запит громадського діяча Андрія Тужикова. Як він повідомив у Facebook, в ескізних пропозиціях проекту реконструкції скверу поблизу ЧНУ не передбачено місця для пам’ятника Сидору Воробкевичу.
Сьогодні для багатьох небайдужих чернівчан став шоком демонтаж погруддя Сидора Воробкевича. Ще раніше Лабораторія культури отримала відповідь на публічний запит... з кресленнями та рендерами проекту реконструкції, на яких жодного квадратного міліметра для Воробкевича не передбачено, - пише активіст.
У відповіді на запит Тужикова сказано, що скульптурне погруддя "виконане з нетривких матеріалів та перебуває у незадовільному стані".
В цьому ж документі, який підписано директором департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Андрієм Тимофійчуком вказано, що "у 2009 році на вулиці Сидора Воробкевича, 19 встановлено аналогічне погруддя з тривких матеріалів".
Раніше повідомлялося, що міська влада без пояснень демонтувала пам'ятник Воробкевичу, який був встановлений біля центрального корпусу ЧНУ.
Пам'ятник Сидору Воробкевичу у сквері поблизу центрального корпусу ЧНУ встановили у 1991 році.Відомо, що це один з перших пам'ятників, який встановили за кошти громадив з часу здобуття Україною незалежності. Проект зініціював відомий буковинець, політик, професор ЧНУ Тарас Кияк.
Відео - Tatyana Skorokyrzha/Facebook