Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Знесли без попередження: чернівчани обурені демонтажем пам'ятника Сидору Воробкевичу


Пояснень від міських господарників немає. Відомо, що в проекті реконструкції скверу місця для пам'ятника не передбачено

Чернівчани обурені демонтажем пам'ятника Воробкевичу біля Резиденції і тим, що його знесли без попереджень і пояснень. Зокрема, чернівецький журналіст та історик Юрій Чорней на своїй сторінці у Facebook написав, що про такі речі потрібно попереджати заздалегідь і нагадав, що пам'ятник стояв в історичному центрі міста, поруч з пам'яткою ЮНЕСКО. 
 
Так, а демонтованого у сквері біля резиденції Воробкевича повернуть на місце? Хтось знає? Взагалі про такі речі мали би якось попереджати заздалегідь. Скільки пам'ятаю, відколи десь на задвірках міста встановили його копію, погруддя, що у скверику резиденції, намагалися демонтувати. І причини завжди називали найпереконливіші. Від руйнування до низької естетичної цінності. І завжди були ті, хто категорично заперечував проти такого демонтажу. Покращити естетику, зберегти від руйнування можна кращою якістю копії, а ось виносити пам'ятники українським будителям Буковини далеко за межі історичного центру, подалі від пам'ятки ЮНЕСКО точно недоцільно. Надто мало їх було і є в цьому забутому людьми і Богом закутку України, - пише журналіст.

 
Також стало відомо, що у проекті реконструкції скверу біля центрального корпусу Чернівецького національного університету не передбачено повернення пам’ятника Сидору Воробкевичу назад у сквер.

Про це йдеться у відповіді Чернівецької міської ради на інформаційний запит громадського діяча Андрія Тужикова. Як він повідомив у Facebookв ескізних пропозиціях проекту реконструкції скверу поблизу ЧНУ не передбачено місця для пам’ятника Сидору Воробкевичу.
 

Знесли без попередження: чернівчани обурені демонтажем пам'ятника Сидору Воробкевичу

  

Сьогодні для багатьох небайдужих чернівчан став шоком демонтаж погруддя Сидора Воробкевича. Ще раніше Лабораторія культури отримала відповідь на публічний запит... з кресленнями та рендерами проекту реконструкції, на яких жодного квадратного міліметра для Воробкевича не передбачено, - пише активіст.


У відповіді на запит Тужикова сказано, що скульптурне погруддя "виконане з нетривких матеріалів та перебуває у незадовільному стані".
  
В цьому ж документі, який підписано директором департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Андрієм Тимофійчуком вказано, що "у 2009 році на вулиці Сидора Воробкевича, 19 встановлено аналогічне погруддя з тривких матеріалів".

 Знесли без попередження: чернівчани обурені демонтажем пам'ятника Сидору Воробкевичу
 
Раніше повідомлялося, що міська влада без пояснень демонтувала пам'ятник Воробкевичу, який був встановлений біля центрального корпусу ЧНУ.
 
Пам'ятник Сидору Воробкевичу у сквері поблизу центрального корпусу ЧНУ встановили у 1991 році.Відомо, що це один з перших пам'ятників, який встановили за кошти громадив з часу здобуття Україною незалежності. Проект зініціював відомий буковинець, політик, професор ЧНУ Тарас Кияк.

 
 


Відео - Tatyana Skorokyrzha/Facebook


скачать dle 10.5фильмы бесплатно