Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівцях не вщухає хвиля обурення через демонтаж пам'ятника Воробкевичу

радіо Буковинська хвиля 100.0 FM Чернівці

У свері замість погруддя можуть встановити фонтан Без обговорень, у вихідний день, в Чернівцях демонтували пам'ятник видатному композитору та громадському діячу Буковини Сидору Воробкевичу. Як пояснили у Ратуші – знесли його, бо він не ніс ніякої цінності для міста та становив загрозу для людей. 

Він був першим класиком української літератури на Буковині, який народився в Чернівцях, прожив своє ціле життя і похований тут на цвинтарі, - каже голова товариства Український народний дім в Чернівцях Володимир Старик.

 
У неділю 13 травня, демонтаж погруддя викликав хвилю обурень в соціальних мережах серед чернівчан. Люди кажуть, такі дії місцевої влади – прояв зневаги до видатних діячів Буковини. 

Правду кажучи, якщо би місто дуже піклувалося про стан пам'ятки ЮНЕСКО, то воно не дозволяло би будувати ті жахливі будинки 5 чи 8 поверхові на Дарвіна, на Хмельницького. Скрізь ростуть як гриби-поганки. А маленький бюст, бачите, їм заважає. Їм заважає не бюст, їм заважає те, що Сидір Воробкевич є символом українства на Буковині і тому вони мають бути, їх можна обійти, можна придумати будь що інше. Тільки щоб він був. В Європі обходять дерева, а в нас зносять пам'ятники, - зазначає Володимир Старик.

У міськраді заявляють: монумент демонтували, бо була пропозиція виконкому замінити скульптуру у зв'язку з відсутністю її цінності. А от на що замінити – поки думають. Один з варіантів – фонтан. 

Не передбачалось облаштування будь яких елементів. Крім того, що розглядалась пропозиція замінити його на фонтан чи не замінити. Ну це знов же це виключно була пропозиція і будемо розглядати, - заявив керівник департаменту містобудування Чернівецької міської ради Андрій Тимофійчук.

 
До слова, Сидір Воробкевич належить до славетної когорти діячів, що стали "будителями” національної свідомості українців Буковини. Композитор помер у Чернівцях, коли йому було 67.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно