Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині у 1941 році проголосили українську державу: знайдено документ


З унікальними документами можна ознайомитися на виставці у приміщенні Чернівецької ОДА
Дивовижна знахідка в архіві, яка змінила історію. У Чернівцях віднайшли унікальний документ, який свідчить, що проголошення української самостійної держави 30 червня 1941 року відбулось не лише у Львові, але й на Буковині. 

Довгі роки історичні факти свідчили про те, що відновлення української держави відбулось 30 червня 1941 року лише у місті Львів. Проте, сенсаційна знахідка керівника Держаного архіву Чернівецької області свідчить що в цей же день визначна подія відбулась і на Буковині. 

В Державному архіві Чернівецької області віднайдено документ в якому вказується про проголошення 30 червня 1941 року Мирославом Кідзірським відновлення української державності на Буковині, - каже керівник Державного архіву Чернівецької області Микола Рубанець.

Мова про проголошення незалежності устами Мирослава Кіндзірського йдеться в одній із довідок румунського інспекторату поліції. 
 
30 червня 1941 року Мирослав Кіндзірський проголосив незалежність та відбув до Галичини для вивчення ситуації, - йдеться в документі.

Історичні матеріали, які зазначають, що 80 років тому Буковина боролася за власну державність, а синьо-жовті прапори, що майоріли у багатьох селах області наразі представили на виставці у стінах Чернівецької обласної державної адміністрації. Там можна переглянути унікальні документи спецорганів тогочасної Румунії, НКВС і повстанців. 

Ця подія є дійсно величною. Тому що вона свідчить про те що українці Буковини в різні часи, як тільки випадала будь-яка нагода вони її намагалися використати для побудови української держави, - зазначив Микола Рубанець.

Задля того, щоб кожен буковинець мав змогу достеменно вивчити події 41-го та отримати більше інформації про значущу історичну подію у Чернівцях планують видати окрему книгу. 
 
Ми докладемо всіх зусиль щоби у найближчі місяці на основі цих документів підготувати і видати науково-популярну працю, яка би стала доступною в усіх бібліотеках і книгарнях Чернівецької області і мала би бути настільною книжкою використовуватися усіма педагогами, істориками в освітньому процесі, - заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

До слова, наразі з унікальними документами можна ознайомитися на виставці у приміщенні Чернівецької ОДА або в онлайн-форматі на сайті архіву. 
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно