Невинних жертв, що постраждали від тоталітарного режиму у 1941 році, згадали у селі Кострижівка біля пам’ятного знаку над Дністром 80 років тому на залізничному мосту між Заліщиками і Кострижівкою кати НКВС підірвали ешелони з товарними вагонами, в яких перебували політичні в’язні. Серед них були представники інтелігенції, релігійні діячі, та ті, хто любив і шанував українську землю.
Невинних жертв, що постраждали від тоталітарного режиму у 1941 році, згадали у селі Кострижівка біля пам’ятного знаку над Дністром. Там провели траурні заходи, зокрема молебень за загиблими.
Документи Чернівецького обласного державного архіву, СБУ та румунських спецслужб доводять один факт – 30 червня 1941 року не тільки у Львові, а також і на Буковині проголосили українську державу. Це означає, що вже тоді ми готові були боротися за право існувати рівними серед рівних. Цю місію виконували й жертви Заліщицької трагедії. Вони були, є і будуть тими фундаторами, які будували дорогу до нашої незалежності, – сказав голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
Людей, які прагнули незалежності України, жорстоко знищили. Це були герої, які піднімали патріотичний дух та згуртовували націю. Вони дали нам яскравий приклад об’єднання. Наше ж завдання сьогодні – пам’ятати подвиги минулих поколінь та обростати хорошими подіями і здобутками, – зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш.