Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Виділені кошти на освіту варто спрямувати на збереження робочих місць для викладачів, яких масово звільняють, – «УДАР Віталія Кличка»


Саме освіта, її якість та доступність визначає майбутнє сильної та розвиненої України

Проте влада, замість впровадження комплексних змін в українській освіті, намагається яскравим піаром підмінити необхідну суть.
 
Нещодавно бюджетний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про виділення понад 70 мільйонів гривень на освітні проекти у заснуванні нових державних вищих навчальних закладів.
 
Водночас Україну збурила новина, що МОН напередодні нового навчального року скоротило фінансування державних закладів вищої освіти, що призвело до різкого скорочення фінансування держзамовлення. А відтак, до аврального звільнення викладачів та скорочення освітньо-наукових програм.
 
На президентський університет майбутнього, який був презентований у травні цього року, планують виділити на побудову першої черги з держбюджету 7,2 млрд. Згідно з планами, вже у вересні наступного року мають набрати перших студентів.
 
У той же час освітні експерти стверджують, що обрана модель створення флагманського українського університету є передчасною та не варто очікувати швидкого ефекту у якісному перетворенні української освіти та підготовки в Україні фахівців високого рівня.

Зараз не на часі заснування та будівництво нових навчальних закладів, а варто зосередитися на якісному перетворенні існуючих навчальних закладів та задля збереження робочих місць українським викладачам.

Експерти «УДАРу Віталія Кличка» наполягають, що головним мірилом у перетворенні освітньої сфери має бути якісна та доступна освіта Людини, кожного українця.

Ми маємо прагнути забезпечити гідні умови для життя молодих українців. Щоб в Україні залишилися працювати та створили сім’ї найбільш освічені, найбільш працездатні, найбільш активні люди. Наше завдання – зробити Україною комфортною для наступних поколінь.

Державні програми мають насамперед орієнтуватися на теперішнє. Тут і зараз підтримати українську молодь. Забезпечити можливість отримати якісну освіту, отримати підтримку інноваційних стартапів. Втримати, а вірніше – змотивувати молодь не лише залишитися у країні, а й активно долучатися до її розбудови.
 
«УДАР Віталія Кличка» наполягає, що виключно комплексне перетворення освіти дозволить досягти успіху для майбутнього України. А для цього необхідно додаткові кошти, що виділені на освіту, спрямувати на реальні перетворення системи освіти та на розвиток існуючих закладів вищої освіти України.
 
Зокрема в УДАРі виокремлюють головні кроки, які наблизять українську освіту до якісних змін. Для цього необхідно:
 
  • довести наукомісткість валового внутрішнього продукту щонайменше до 2%.
  • інтегрувати стратегії розвитку освіти і науки, посилити наукову складову в діяльності університетів, створити мережі дослідницьких університетів, в яких фінансування наукових досліджень складатиме не менше третини загального бюджету.
  • зберегти та модернізувати інтелектуальний та матеріально-технічний потенціал самоврядної академічної науки, посилити інтеграцію зусиль академічної, університетської та галузевої науки задля виконання пріоритетних державних завдань.
  • сформувати систему ефективної координації фундаментальних і прикладних наукових досліджень у різних секторах науки.
  • створити на базі Державного фонду фундаментальних досліджень Національного наукового фонду для фінансування пріоритетних досліджень у сфері точних, природничих та соціогуманітарних наук на конкурсній основі, із дотриманням прозорості та звітності його діяльності, забезпечити бюджет Національного наукового фонду в обсягах, не менших 10% загального обсягу фінансування науки.
  • розширити реальну автономію вищих навчальних закладів, закріпити на законодавчому рівні гарантії цієї автономії (у тому числі й права університетів самостійно розпоряджатися заробленими коштами), розвивати студентське та учнівське самоврядування, здійснювати політику державно-громадського партнерства у сфері освіти та науки. ○ надати підтримку для міжнародного освітнього та науково-технічного обміну.
  • підвищити суспільний престиж праці освітян та науковців. Зокрема й шляхом забезпечення гідного матеріального статусу, державної підтримки наукової та освітянської молоді через систему грантів тощо.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно