Це вище ніж загальноукраїнський показник, який складає 84% відповідно 100% медичних працівників Чернівецької області отримали першу дозу вакцини від COVID-19, 77% – обидві дози. Це вище ніж, загальноукраїнський показник, який складає 84% та 66% відповідно.
Добре імунізуються і буковинські освітяни, 85% мають одне щеплення, 57% – вкололи дві дози. При цьому усього в Україні однією дозою вакцинували 83% педагогів, двома дозами – 59%. Про це ішлося під час круглого столу у Чернівецькій обласній державній адміністрації. Відбувся він у рамках адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Європейського Союзу.
У заході взяли участь посадовці ОДА, що відповідають за вакцинальну кампанію в області, фахівці МОЗ та Бюро ВООЗ в Україні. Під час нього, зокрема, ішлося про необхідність збільшити відсоток вакцинованих серед пріоритетних груп, особливо літніх людей. Так, у категорії 60+ на Буковині щеплено однією дозою – 21,2% осіб, двома дозами – 16 ,9%. Тож учасники круглого столу обговорили, як працювати із цією групою людей у громадах області.
«Нинішню хвилю не можна порівнювати із жодною з тих, що ми вже проходили. Хворі, які перебувають у наших госпітальних базах, мають складні стани, вони важко одужують. 99% пацієнтів медичних закладів Буковини не вакцинувалися від COVID-19. Як на мене, це найкращий аргумент, щоб зробити щеплення», – зауважила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.
Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний, нині у центрах первинної медико-санітарної допомоги громад організовують колл-центри, працівники яких телефонують мешканцям та запрошують на вакцинацію. Пункти щеплень відкрили у кожному населеному пункті. Учасники круглого столу також зауважили, що варто проводити і просвітницьку роботу серед молоді, прихиляти їх до вакцинації, бо вони можуть привести потім на процедуру своїх батьків, бабусь та дідусів, літніх родичів.