Кінцева редакція проєкту постанови не була надіслана на погодження до Асоціації міст України
3 листопада Уряд розглянув та прийняв з доопрацюванням проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».
У 2016 році наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 489 був затверджений Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Проєкт нової Методики пропонує зменшити окремі коефіцієнти, що враховують цільове призначення земельної ділянки, зокрема коефіцієнти для розміщення та експлуатації:
► основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств, що пов'язані з користуванням надрами, зменшується з «1,2» до «1,0»;
► для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту - з «1,0» до «0,5»;► для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій - з «0,65» до «0,5».
Таке зниження коефіцієнтів призведе до відповідного зменшення плати за землю, яка зараховується до бюджетів територіальних громад.
Також Проєкт Методики не містить перехідних положень щодо:документації із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, яка перебуває на момент набуття чинності нової Методики, у розробці. Відсутність таких перехідних положень призведе до даремного витрачення бюджетних коштів на документацію, яка не відповідатиме новим вимогам;
"Визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до документації, яка розроблена до набуття чинності нової методики. Вважаємо, що при визначенні нормативної грошової оцінки конкретної земельної ділянки мають застосуватися коефіцієнти, зокрема які характеризують цільове призначення, які діяли на момент затвердження діючої технічної документації з нормативної грошової оцінки земель", - йдеться у повідомленні.
Асоціація міст України звернулася до Уряду з проханням зняти з порядку денного проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» для подальшої її доопрацювання.