В Україні почастішали випадки, коли люди з високими титрами антитіл хворіють на коронавірус
Пацієнт, у якого вперше в Україні виявили штам Омікрон, раніше вже перехворів на коронавірус, причому кілька місяців тому. Про це головний інфекціоніст, заслужений лікар Ольга Голубовська розповіла у суботу, 18 грудня, передає Кореспондент.
За її словами, новий штам виявили у пацієнта, який перебуває на лікуванні в клініці Оберіг, завдяки правильно зібраному епідеміологічному анамнезу.
"Цей пацієнт уже раніше хворів на коронавірусну інфекцію десь кілька місяців тому, а зараз він приїхав з ОАЕ і знову у нього підвищилася температура тіла до досить високих цифр, знову він захворів, але сам перебіг захворювання у нього не тяжкий і він перебуває під наглядом, хоча виписався вже зі стаціонару. Йому надано рекомендації і спостерігатимемо чим усе це закінчиться", - розповіла Голубовська.
"Але найголовніше, що я хочу сказати, це звичайно ж не перший випадок, тому не треба абсолютно панікувати, лікарі вже бачать, як починають хворіти пацієнти вдруге і це зрозуміло, тому що Омікрон, якщо ми говорили, що Дельта заразний варіант, набагато заразніший, ніж попередні, то цей ще більш заразний ніж Дельта. Цей варіант, він поки що не показує більш тяжкі випадки захворювання. Навпаки, поки що всі випадки є досить нетяжкими", - зазначила Голубовська.
"Ми бачимо на сьогодні як пацієнти, які мають високі титри антитіл, особливо коли поствакцинальних антитіл, дуже високі титри по кілька тисяч, проте теж хворіють, але хворіють поки не важко. Ми дуже сподіваємося, що так воно далі і буде якщо не станеться якихось спонтанних мутацій. Але за тими повідомленнями, які ми спостерігаємо і по всьому світу, цей варіант, так, викликає вибухові випадки захворювання, але саме воно протікає не важко", - зазначила Голубовська.
"Зі збільшенням заразності цей збудник показує зниження вірулентності, тому ми дуже сподіваємося, що це і буде шлях переходу в сезонне респіраторне захворювання. Тобто, він і як власне кажучи вірус грипу, вислизатиме від попередніх своїх версій, але втратить свою агресивність і вірулентність", - наголосила Ольга Голубовська.
Проте, за її словами, групи ризику завжди будуть уразливішими.