Фото: з Фейсбук сторінки СБУ
До складу злочинної групи увійшли двоє службовців технагляду та підприємець-підрядник, які під час відновлення дороги на Путильщині привласнили кошти виділені Кабміном з держбюджетуСлідчі поліції підозрюють групу буковинців у привласненні бюджетних коштів, призначених для ліквідації наслідків повені.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
До складу злочинної групи увійшли двоє службовців технагляду та підприємець-підрядник. Правоохоронці з’ясували: під час відновлення дороги на Путильщині, зловмисники привласнили майже три мільйони гривень, виділених з державного бюджету.
За висновками експертизи, на ремонті доріг тільки в одному з районів
Чернівецької області зловмисникам вдалося привласнити 2,9 млн грн. Це
майже половина виділеної, лише для одного з об‘єктів будівництва, суми.
За такі корупційні дії порушникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Злочинну діяльність трьох буковинців задокументували слідчі ГУНП в Чернівецькій області спільно зі співробітниками територіальних підрозділів Департаменту стратегічних розслідувань НПУ та СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура.
Правоохоронці встановили, що 44-річний приватний підприємець вступив у змову з двома інженерами з технічного нагляду, віком 42 та 57 років. Здійснюючи капітальний ремонт дорожнього покриття, чоловіки привласнили 2,9 мільйони гривень.
Вказані кошти є частиною суми, яку Кабмін виділив з держбюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків повені, що виникла у червні 2020 року на території Чернівецької області.
Злочинні дії чоловіків кваліфікуються за ознаками частини 2 статті 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою), частини 5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) і частини 2 статті 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Зібравши достатньо доказів протиправної діяльності групи буковинців, слідчі поліції повідомили їм про підозри у скоєнні вказаних кримінальних правопорушень. Також поліцейські вирішують питання повідомлення підприємцю про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Наразі триває досудове розслідування.