Куля пошкодила грудну стінку, діафрагму, пройшла через усю товщу легені, зупинившись в безпосередній близькості від правого шлуночка серця Після новорічних свят в очний підрозділ лікарні в ургентному порядку поступив пацієнт, громадянин України, який за контрактом служить у Французькому легіоні. Він отримав вогнепальне поранення за невстановлених обставин (ведеться розслідування).
Під час обстежень було виявлено поєднані проникаючі поранення лівої очної орбіти та грудної клітки у зв’язку з чим в ургентному порядку виконані оперативні втручання з метою зупинки кровотечі та видалення сторонніх предметів ( кулі, часток одежі). Оперативні втручання здійснювали окремі операційні бригади: хірурги офтальмологи - Кушнір О.П., Войтенко А.В., кардіоторакальні хірурги – Яцків В.В., Фрімет С.Е., анестезіолог Аносов А.Є.
Особливістю оперативного втручання на органах грудної клітки являлась висока ступінь травматизації тканин (куля Флобера із-за невеликої маси при зіткненні з різними тканинами змінює траекторію, здійснює ротацію). Куля пошкодила грудну стінку, діафрагму, пройшла через усю товщу легені, зупинившись в безпосередній близькості від правого шлуночка серця.
Захисним механізмом при глибоких пораненнях легені являється ателектаз травмованих ділянок, які після видалення сторонніх тіл та роздування легені часто спричиняють кровотечі, що і було у приведеному випадку. За рахунок застосування електрозварювальних технологій, субопераційної санаційної бронхоскопії – лікарю Фельдману І.В. вдалось зберегти травмовану нижню частку легені, зупинити кровотечу. У післяопераційному періоді проводились додаткові процедури із-за інфікування раньових каналів, високої травматизації тканин.
За словами керівника кардіоторакального підрозділу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», заслуженого лікаря України, доцента Василя Яцківа досягнуто одужання пацієнта, який виписаний у задовільному стані та планує повернутись на службу.