Як діяти у випадку сигналу «повітряна тривога»
Сигнал повітряної тривоги лунає з офіційних захищених сигнальних джерел і його потрібно сприймати серйозно. Про це на брифінгу заявив голова Чернівецької військової адміністрації Сергій Осачук.
«В нічний час лютий фашистський ворог здійснює вже кілька діб підряд підлі і підступні ракетні обстріли. На території всієї України лунає сигнал повітряної тривоги.
Наголошую, що сигнал повітряної тривоги лунає з офіційних захищених сигнальних джерел. Його потрібно сприймати як серйозний і справжній, в жодному разі не як навчальний», - зазначив Осачук.
Сигнал «Повітряна тривога» у Чернівецьку область надходить на адресу військової адміністрації по закритим каналам.
Після цього одразу вмикаються сирени – ТРИ ДОВГИХ СИГНАЛИ!
Сигнал дублюють також на місцевих телевізійних каналах та радіочастотах.
Офіційними Telegram-каналами, які повідомляють про повітряну тривогу у Чернівецькій області є –https://t.me/your_Bukovyna або https://t.me/chernivetskaODA
Також Міністерство цифрової трансформації України запустили застосунок «Повітряна тривога». Встановити його можна через Google Play Market або AppStore
Після того, як почули три довгих сигнали сирени про початок повітряної тривоги, необхідно негайно взяти документи, невеликий запас харчів, води, ліки та перейти в укриття або інше безпечне місце. Це може бути підвал, підземний паркінг, інше заглиблене приміщення. Не використовуйте ліфт.
Якщо немає змоги вийти з квартири, перебувайте подалі від вікон та дверей, наприклад, у ванній, коридорі. Зберігайте спокій.
Другий цикл сирен свідчить про ВІДБІЙ повітряної тривоги.
Також про її завершення попередять інші офіційні канали комунікації. При цьому сигнал, який передавали на телебаченні та радіо, зникне.
Важливо!
Ніякого звучання протягом періоду атаки не існує. Є перший сигнал повітряної тривоги, потім йде відповідний проміжок часу тиші. Після цього проміжку часу звучання сирен означає відбій повітряної тривоги.
Оскільки система сповіщення є досить старою, іноді відбувається затримка. Для того, щоб сирена вимкнулась потрібно від 3 до 5 хв. Краще у цей час перебувати в укритті.
Просимо буковинців адекватно та спокійно реагувати на сирени і оперативно йти в укриття.