Законопроект передбачає також зміну процедури ліквідації шкіл під час війни
У парламенті хочуть змінити тривалість навчального року та процедуру ліквідації шкіл. Відповідні зміни передбачає проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№ 7325), внесений головою профільного комітету Верховної Ради Сергієм Бабаком та групою народних депутатів.
Про це повідомляє парламентська газета Голос України.
Серед іншого йдеться про «заморожування» норм щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (не менше 175 навчальних днів) та наповнюваності класів, класів-комплектів державних, комунальних закладів загальної середньої освіти.
Переглянуть і процедуру ліквідації чи реорганізації шкіл. Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менш як за рік до прийняття відповідного рішення.
«Станом на 25 квітня в Україні 1499 закладів освіти зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих закладів загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих закладів освіти», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Його автори пропонують надати засновнику школи або уповноваженому ним органу право продовжити без проведення конкурсу строк дії трудового договору (контракту) з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, до припинення або скасування в Україні або на відповідній території воєнного стану, але не більш як на шість місяців з дня його припинення чи скасування.