Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Європейські інститути заперечили свою підтримку форуму "RE:Локація Чернівці-2022"


У представництві Євросоюзу не знали про цей форум та взагалі відмежувалися від події. Що насправді відбувається? Сьогодні у Чернівцях заплановано проведення загальнонаціонального форуму "RE:Локація Чернівці-2022" з метою "допомогти перезавантажити українську економіку в умовах війни". Перший великий публічний захід економічної спрямованості від початку російського вторгнення.
 
Про це повідомляє Європейська правда.

Серед організаторів та партнерів заявлені міська влада Чернівців, два проєкти Євросоюзу, дві великі німецькі організації, що допомагають Україні, і  організація Руслана Бортніка "Український інститут політики" (УІП). Понад те, УІП, схоже, є головним технічним організатором цього дійства.
 
Але виявилося, що ЄС не давав дозволу на використання свого логотипу. У представництві Євросоюзу не знали про цей форум та дали коментар, у якому відмежувалися від події, пише видання.
 
З’ясувалося, що організатори вчинили креативно – звернулися до проєкту EU4Business, що фінансується коштом ЄС, і запросили виступити на форумі для бізнесу. Там погодилися лише на участь, і нічого більше – але цього виявилося достатньо, щоби записати їх у перелік "партнерів".
​"Ініціатива EU4Business не організовує цей форум, а також не надає йому жодної фінансової підтримки", – запевнили Європейську правду в дипмісії ЄС.

І хоча дипломати не уточнили свої подальші дії, очевидно, що вони повідомили організаторів, що таке "сусідство" для них неприпустиме. Представниця EU4Business зникла з переліку доповідачів, а логотипи ЄС та його проєктів зняли з сайту – очевидно, на вимогу їхніх власників.
 
Одночасно від будь-якої публічної підтримки форуму відмовилися німецькі організації: Giz та "Співпраця з Німеччиною", їхні логотипи також прибрали з сайта. А заявлений головний спікер форуму, ексміністр економіки Тимофій Мілованов, що співпрацює з ОПУ, у відповідь на інформацію про організаторів повідомив, що не планує і не планував брати у ньому участь.

Нині організатори намагаються загасити скандал та репутаційні втрати. З програми прибрали одіозного Бортніка і видалили лого його інституту... Але вийшло не дуже переконливо. Модератором політичної панелі замість Бортніка призначили його заступника в УІП Владислава Дзівідзінського.
 
Довідка: Бортнік свого часу був помічником депутата-українофоба Вадима Колесніченка та входив до керівництва громадського руху "Російськомовна Україна". Загалом, Руслан Бортнік, закріпив за собою імідж ефективного лобіста проросійських сил і перетворився на одного з ключових спікерів пулу каналів Віктора Медведчука, а також став одним з ключових коментаторів подій в Україні у засобах російської пропаганди. Про це профільні дослідження писали ще у 2019 році; відтоді роль цього героя ще більше посилилася, пише видання.
 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно