Містяни розкритикували ідею чиновників
З 1 серпня у Чернівцях запрацює роздільний збір сміття. Чернівчанам пропонують сортувати відходи за технологією «два контейнери». Відповідне рішення нещодавно ухвалив виконком.
Як пояснюють у департаменті інфраструктури та благоустрою міськради, ця технологія передбачає встановлення двох видів контейнерів – для вторсировини та для змішаних відходів. І розрізнити їх можна буде за кольором наліпок:
- з блакитною наліпкою для збору вторсировини. Мова йде про папір, картон, скло, полімери, побутовий металолом тощо. Словом, це про відходи, які можна переробити та повторно використовувати у промисловості.
- з сірою наліпкою для решти відходів, у тому числі й для органіки (харчових відходів).
На фото зображені контейнери однакового розміру та кольору, і ті ж наліпки мало відрізняються одна від одної, а з плином часу покриються пилюкою і їх взагалі буде не розрізнити.
Про це пишуть чернівчани у дописі Чернівецької міської ради про впровадження такого сортування:
"Світова практика підказує, що контейнери мають бути різного кольору, а в наших реаліях бажано ще й по формі різні. Паралельно має йти серйозна просвітницька чітко організована робота. В тому числі у навчальних закладах. У вас є загальна стратегія?"
"А чому не покласти контейнери різного кольору для різного сміття, як в інших краінах? Гадаєте що ті наліпки будуть бачити?"
Директор фірми "Укрвторресурси Буковина" Валентин Шевчук повідомив Суспільному, що наразі контейнери уже закупили, їх привезли з Польщі.
Ціна одного контейнеру складала 6 тисяч гривень, та зі зміною курсу валют ціна зросла до 8 тисяч. Послуга сортування сміття має бути включена в тариф. За словами Шевчука, фірма звернулася до міської ради, щоб там переглянули тариф на вивіз сміття.
Голова ГО "Zero Waste Lviv" Ірина Миронова має достатньо досвіду у сфері сортування сміття у місті Львів. Ірина розповідає "У нас різні контейнери, для збору різного типу сміття: від скла, паперу, пластику до змішаних відходів і вторсировини. На контейнерах є детальний опис для якого саме сміття призначений контейнер. Це дозволяє кожному громадянину не губитися і відсортувати відходи правильно".
Ірину щонайменше здивувала чернівецька технологія сортування, адже головним у такому зборі є ресурсоцінні відходи. А решта, включно з органікою йде в контейнери для змішаних відходів, це гірше, дивно, що контейнери підписали "Органіка" - каже активістка.
Ірину щонайменше здивувала чернівецька технологія сортування, адже головним у такому зборі є ресурсоцінні відходи. А решта, включно з органікою йде в контейнери для змішаних відходів, це гірше, дивно, що контейнери підписали "Органіка" - каже активістка.
Якщо поглянути на фото контейнерів, то можна побачити чим вони відрізняються від встановлених у Чернівцях.
Контейнери різні, вони закритого типу, що значить відсутність різкого запаху та комах, а також різні за розмірами та кольорами.
Не зрозуміло лише, як покращиться якість надання послуг з вивезення сміття та за що окрім нових наліпок на контейнерах платитимуть чернівчани.