Водоканал отримав кредит у понад 21 мільйон євро і не виконав жодних робіт
Попри постійні аварії на водогоні та часті прориви «Чернівціводоканал» не поспішає вирішувати нагальні питання. Як результат, городяни чи не щодня змушені сидіти без води та сплачувати із власних гаманців борги комунального підприємства.
На відновлення аварійних ділянок мереж минулого року місто отримало понад 21 мільйон євро кредиту. Проте за 10 місяців поточного року за ці кошти «Чернівціводоканал» не виконав нічого. Міські обранці не розуміють чому попри постійні прориви на водогоні комунальники не поспішають вирішувати ці нагальні проблеми.
На крайній сесії депутатка міськради Аліна Олевич заявила, що у 2022 році з міського бюджету сплатять 7 мільйонів гривень за обслуговування кредиту для КП "Чернівціводоканалу".
«Величезне питання до Водоканалу. Адже виходить що в цьому році фактично ми заплатимо 7 мільйонів за обслуговування кредиту. 7,5 мільйонів. При цьому не вибрали і не освоїли жодної копійки. У місті щотижня, щодня фактично немає води. Постійно проблема з мережами. Чому керівництво Водоканалу не продовжує цю роботу? А при цьому ми сплачуємо відсотки за те, що ми не вибираємо кошти і відповідно за те, що вже вибрали? Це взагалі не раціональне використання.»
Угоду на отримання кредитних коштів для відновлення аварійних ділянок мереж особисто підписував мер міста Роман Клічук. Однак піар міського голови не надто вплинув на ситуацію з водопостачанням.
Колишній працівник КП "Чернівціводоканал" Андрій Жилкін розповідає, що кредит брали для модернізації мережі водогону, проте на підприємтві чомусь не замінюють труби, а просто їх латають.
«Зараз як ми бачимо в місті багато витоків, багато ремонту водогону. Що роблять? Не ремонтують, а латають. Брався кредит, мали це все модернізувати, зробити, замінити, але нічого не робиться досі.»
Чи не щодня у спальних та центральних районах міста люди залишаються без водопостачання. Окрім того, кредитні борги водоканалу доводиться сплачувати жителі Чернівців із власних гаманців.
«Ці всі збитки, штрафи вони ідуть у тариф на водопостачання. Тобто кожні пів року розглядається тарифи НКРЄП і всі ці витрати накладаються на тариф водоканалу, за що ми з Вами знову і платимо. Воно відображається в наших платіжках і в наших сімейних коштах», - розповідає Андрій Жилкін.
Обсяг залученого кредиту від Кредитної установи для відбудови становив понад 21 млн євро. Крім того, передбачався грант у розмірі 2 млн євро.
«Самі робітники не вірять в те що буде покращення. Не міняють труби, все старе. Гроші є. Беріть гроші. Використовуйте. Ну чому не робите? Зробіть тендер на заміну мереж. Тендер уже давно можливо було зробити. Але чомусь воно не йде, тільки джипи купляємо, там зарплати, премії собі виписуємо ось і вся господарність», - наголошує колишній працівник Чернівціводоканалу.
А допоки майже кожного дня у місті комунальники продовжують латати зношені мережі, замість їхньої заміни за рахунок кредиту. Ба більше, поки мешканці обласного центру пів літа просиділи без води директор «Чернівціводоканалу» Андрій Колесник за бюджетні кошти придбав елітний позашляховик, вартістю майже півмільйона гривень.