Сьогодні запрацював новий пункт пропуску на кордоні з Румунією
Першими у новому пункті пропуску оформили вантажівку із зерном – на виїзд з України, та з генераторами – гуманітарною допомогою від Румунії – на в’їзд.
Про це інформує Державна прикордонна служба України.
Глава Уряду України зазначив, що після 24 лютого західний напрямок став ключовим. У цьому напрямку їхали наші жінки і діти, щоб укритися від війни, саме сюди ми спрямували основний обсяг нашого експорту.
«Через кордон із ЄС українці повертаються додому, проходить потужна гуманітарна та військова допомога», - зауважив Денис Шмигаль.
У ці складні часи, через які проходить Україна у зв'язку з агресією російської федерації, ми поряд з вами, наголосив Ніколає Чуке. Він зауважив, що незаконна і неспровокована агресія росії проти України має величезні негативні наслідки для народу України. Одночасно ця агресія несе негативні наслідки для сусідніх з Україною держав.
«Україна має потребу в нашій солідарності. Україна має потреби у підтримці, яка має надаватися усім цивілізованим світом. Коли я говорю про цивілізований світ, про країни, які допомагають Україні, я маю на увазі країни, які розділяють ті самі цінності, що й ми всі: гідність, взаємоповага, повага до міжнародного права, повага до правил, які діють у цивілізованому світі!» - наголосив Прем’єр-міністр Румунії.
Прем’єр-міністр України звернув увагу, що саме на кордоні з Румунією сьогодні спостерігається найбільший прогрес в розбудові й відновленні прикордонної інфраструктури. Крім «Красноїльська», триває спорудження пункту пропуску «Дяківці - Раковець», який вже найближчим часом буде відкритий для руху.
«Ми ознайомилися з нашими перспективами: у нас є ще додатково можливість відкриття і реконструкції шести пунктів пропуску», - наголосив Денис Шмигаль.
Він також повідомив, що вже реконструйований пункт пропуску «Краківець-Корчова», розпочато будівництво пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховіце», що на кордоні з Польщею, а також «Ужгород - Вишнє-Нємецьке» - на кордоні зі Словаччиною. Назагал ми маємо зараз 7 пунктів пропуску включно вже з новим діючим «Красноїльськ – Вікову де Сус».
«Розбудову пунктів пропуску ми віднесли до того переліку можливих завдань, які можуть фінансуватися з резервного фонду державного бюджету», - зазначив Прем’єр-міністр України.
Денис Шмигаль привітав ініціативу Румунії щодо створення двосторонньої робочої групи з розвитку транспортної інфраструктури на спільному кордоні. Очільник українського уряду також подякував народові Румунії за солідарність і підтримку.
Ніколає Чуке додав, що в перспективних планах Румунія має проєкти щодо відкриття нових пунктів пропуску на спільному кордоні, а також існують відповідні інфраструктурні плани на рівні Європейського Союзу, до яких мають долучитися і Румунія, і Україна.